Didvyriškai grūmęsis „Neptūnas“ nusileido „Olympiakos“ ekipai tik po pratęsimo

ULEB Eurolygos turnyre penktadienio vakarą tęsiasi trečio turo kovos. Varžybų naujokas Klaipėdos „Neptūnas“ savo aikštėje susitiko su Pirėjo „Olympiakos“ komanda iš Graikijos ir pralaimėjo 2012 ir 2013 metų Eurolygos čempionams po atkaklios ir permainingos kovos ir pratęsimo rezultatu 81:85 (15:17, 15:21, 25:17, 21:21, 5:9).

V. Spurytės (DELFI.lt) nuotr.

Klaipėdiečių sąskaitoje kol kas yra viena pergalė ir du pralaimėjimai.

„Neptūnas“ prieš tai svečiuose nusileido Vitorijos „Laboral Kutxa“ klubui 69:88, o namuose išplėšė pergalę prieš Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkus 83:81.

„Olympiakos“ ekipa dabar turi jau tris pergales iš tiek pat galimų. Ankstesniuose turuose Graikijos atstovai svečiuose palaužė „Valencia“ ekipos pasipriešinimą (71:68), o namuose pranoko ir Vitorijos klubą 63:57.

„Neptūnas“ garbingai priešinosi tituluotiems varžovams. Po neblogos pradžios (4:1, 12:9), klaipėdiečiai atidavė iniciatyvą svečiams ir netrukus atsiliko 10 taškų persvara (17:27). Kovingai žaidę mūsiškiai trečiame kėlinyje daugiausiai Deivido Gailiaus pastangomis laimėjo atkarpą 7:0 ir sugrąžino rungtynėms intrigą. Kai Neptūnui pradėjo kristi tritaškiai, jis ketvirto kėlinio pradžioje ir pabaigoje buvo įgijęs rekordinį 5 taškų pranašumą (63:58 ir 70:65). Gaila, bet jo neišsaugojo.

Kelios klaidos, skuboti sprendimai ir netaiklūs metimai lėmė, kad likus 18,2 sek. iki ketvirto kėlinio pabaigos, po padrikos „Neptūno“ atakos Donatas Zavackas sudėtingu metimu sugrąžino pusiausvyrą 76:76 ir išplėšė pratęsimą.

Per papildomas 5 min. vyko atkakli kova ir nugalėtojas paaiškėjo prie baudų metimo linijos. Rezultatui esant 80:82, Mustafa Shakuro prasiveržimas buvo sustabdytas pražanga, bet amerikietis įmetė tik pirmą baudą (81:82). Klaipėdiečiai patys tuoj pat prasižengė. Likus 4 sek. abi baudas sumetė Brentas Petway (81:84). Paskutinėje „Neptūno“ atakoje D. Zavackas nesugebėjo tinkamai išmesti kamuolio iš užribio ir jį prarado. Dramatiška nesėkmė - 81:85.