„Ekranas“ penktą kartą iš eilės triumfavo Lietuvos čempionate

Panevėžio „Ekranas“ ir toliau niekam neužleidžia Lietuvos futbolo sosto. Sekmadienį paskutiniojo, 36-ojo turo A lygos rungtynėse panevėžiečiai svečiuose po dviejų Vitalijaus Kavaliausko įvarčių 2:0 (0:0) nugalėjo Pakruojo „Kruoją“ ir penktą kartą iš eilės tapo stipriausia Lietuvos ekipa. Iš viso „Ekranas“ Lietuvos čempionate triumfavo jau 8-ą kartą.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Ekranas“ jau pirmajame kėlinyje surengė keletą pavojingų atakų, tačiau „Kruojai“, kuriai šios rungtynės jau nieko nelėmė, pavyko išlaikyti vartus sausus.

Antrą kėlinį aktyviai pradėję Valdo Urbono auklėtiniai kamuolį į vartus pasiuntė 59 min. - puikiu smūgiu į viršutinį vartų kampą įvartį pelnė Vitalijus Kavaliauskas.

Po įvarčio „Ekrano“ sirgaliai pasipylė į aikštę, o juos teko raminti ir patiems Panevėžio klubo futbolininkams ir treneriams.

70 min. “Kruoja” galėjo išlyginti rezultatą, kai į vartus smūgiavo Valdas Trakys, tačiau Emilijus Zubas nukreipė kamuolį virš vartų.

86 min. labai aktyviai žaidęs V. Kavaliauskas buvo neleistinai sustabdytas "Kruojos" baudos aikštelėje, o Pakruojo ekipos vartų sargas Maris Eltermanis už paskutinės vilties pražangą prieš save išvydo raudoną kortelę.

Prie 11 m žymos stojęs pats V. Kavaliauskas smūgiavo tiksliai – 2:0.

„Ekranas“ šalies futbolo pirmenybėse iškovojo 27 pergales, 7 kartus sužaidė lygiosiomis ir patyrė tik 2 pralaimėjimus.

Auksą sekmadienį galėjo iškovoti ir Vilniaus „Žalgiris“ – žalgiriečiams reikėjo pergalės prieš Alytaus „Dainavą“ ir tikėtis, kad „Ekranas“ praras taškus Pakruojyje.

„Žalgiris“ savo darbą įvykdė – vilniečiai svečiuose šventė pergalę 2:1 (2:1), tačiau „Ekrano“ pergalė išsprendė visus klausimus nepriklausomai nuo šių rungtynių baigties.

„Žalgiris“ pirmavo po 12 minutę Andriaus Skerlos įvarčio. Rezultatą 30 min. išlygino Darius Cibulskas.

Kėlinio pabaigoje – 45 min. – svečius į priekį išvedė pergalingą įvartį pelnęs Ramūnas Radavičius.

Kitose sekmadienio rungtynėse „Šiauliai“ svečiuose 1:0 (1:0) įveikė Gargždų „Bangą“. Vienintelį ir pergalingą įvartį 37 minutę pelnė Tomas Snapkauskas.

Paskutinėse šio sezono A lygos rungtynėse sekmadienio vakarą susitiks Klaipėdos „Atlantas“ ir Tauragės „Tauras“