LKL: Šiauliuose žalgiriečiai pasiekė dar vieną pergalę

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai varžovams nė karto neleido pirmauti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Šiauliuose. Žalgiriečiai įveikė „Šiaulius“ 89:58 (25:10, 26:21, 15:17, 23:10) ir įsirašė septintąją pergalę LKL čempionate. Šį mačą papuošė Jameso Andersono taiklus tritaškis per tris ketvirčius aikštės su antrojo kėlinio sirena.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

„Žalgiris“ mačo pradžioje taškus rinko baudomis: po dvi pataikė J. Andersonas ir Paulius Jankūnas – 4:0. Tritaškį įmetė Artūras Milaknis, iš vidutinio nuotolio taikliai metė P. Jankūnas (9:2). Po rezultatyvaus starto kauniečiai strigo puolime, tad kitų taškų svečiams teko laukti daugiau nei tris minutes. Galiausiai gynybą pralaužė po Luko Lekavičiaus perdavimo iš po krepšio pataikęs Artūras Gudaitis – 11:4. Dvi tolimas bombas įskraidino A. Milaknis, baudos metimą realizavo Edgaras Ulanovas, o atotrūkį didino individualiai varžovų gynybą įveikęs L. Lekavičius – 20:10. Svečiai galingiau sužaidė ir paskutinę ketvirčio minutę. Greitose atakose, po puikaus komandinio darbo, keturis taškus surinko Darius Songaila bei pirmąjį kėlinį įtikinamai laimėjo žalgiriečiai – 25:10.

Antrasis kėlinys prasidėjo penkiais A. Gudaičio taškais. Aukštaūgis ketvirtį atidarė dvitaškiu su pražanga, o kitoje atakoje vėl buvo sustabdytas pražanga – 30:15. Persvarą didino sėkmingai nugara sužaidęs D. Songaila ir tritaškį, po Vaido Kariniausko perdavimo, pataikęs J. Andersonas – 35:17. Žaidimo ritmą pajutę „Šiauliai“ dar labiau pabėgti kauniečiams neleido bei sumažino atsilikimą (36:23). Po vieną baudos metimą realizavo Robertas Javtokas ir J. Andersonas, o šiauliečius dar vienu, ketvirtuoju, tritaškiu baudė A. Milaknis – 41:26. Suaktyvinę gynybą žalgiriečiai susikrovė rekordinį pranašumą. R. Javtokas įdėjo į krepšį, baudas pridėjo A. Milaknis, ketvirtąjį tašką rinko P. Jankūnas – 47:27. P. Jankūnas kartą taikliai metė nuo baudų metimų linijos, o pirmąją rungtynių pusę fantastišku metimu nuo savo baudos aikštelės užbaigė J. Andersonas – 51:31.

Lietuvos čempionai demonstravo solidų žaidimą ir po didžiosios pertraukos. Dvitaškį nuo lentos įmetė P. Jankūnas, V. Kariniauskas kartojo netikslų savo metimą – 55:34. Po puikaus R. Javtoko perdavimo į krepšį dėjo J. Andersonas, kiek vėliau jau pats R. Javtokas pildė savo taškų kraitį, sėkmingą prasiveržimą atliko P. Jankūnas – 61:40. Iš J. Andersono perdavimo sulaukęs D. Songaila realizavo metimą iš vidutinio nuotolio (63:44). Puolime kamuolį nusiėmė bei dvitaškį su pražanga pataikė A. Gudaitis ir, nors trečiąjį kėlinį dviejų taškų skirtumu laimėjo šeimininkai, „Žalgiris“ toliau tvirtai laikė žaidimo gijas savo rankose – 66:48.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo sėkmingu „Žalgirio“ deriniu, kurį pradėjo perdavimą atlikęs Tomas Dimša, o užbaigė lengvus taškus pelnęs D. Songaila – 70:50. A. Gudaitis toliau karaliavo po krepšiu ir, nusiėmęs dar vieną kamuolį puolime, kartojo metimą, tritaškį įskraidino T. Dimša – 75:51. Be priežiūros paliktas L. Lekavičius pataikė iš trijų taškų zonos, blokais varžovus apdovanojo A. Gudaitis ir T. Dimša (78:55). Šešioliktąjį tašką baudų metimais pelnė A. Gudaitis, atakos laikui baigiantis penktąjį tritaškį paeiliui realizavo A. Milaknis – 83:58. Rungtynes užbaigė šeši V. Lipkevičiaus taškai ir žalgiriečiai iš Šiaulių išsivežė triuškinančią pergalę – 89:58.