Irkluotoja D. Vištartaitė regatoje Bostone iškovojo auksą ir sidabrą

Bostone (JAV) vykusioje dviejų dienų regatoje „Head of The Charles“ lietuvė Donata Vištartaitė su tarptautine Kembridžo komanda iškovojo aukso medalį aštuonviečių valčių klasėje. Dviviečių klasėje D. Vištartaitė kartu su čeke Mirka Knapkova pelnė sidabrą.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

„Kiekviena irkluotoja buvo iš skirtingos šalies, o kartu treniravomės vos du kartus. Šioje regatoje dalyvavau jau trečią kartą, tačiau šiemet buvo smagiausia – labai linksma komanda buvome, visos labai draugiškos“, – įspūdžiais dalijosi D. Vištartaitė.

Kartu su 2013 metų Europos ir pasaulio čempione D. Vištartaite aštuonvietę irklavo pasaulio čempionatų finalininkės amerikietė Genevra Stone ir austrė Magdalena Lobnig, Londono olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja ir 2013 metų pasaulio čempionė australė Kim Crow, olimpinė čempionė čekė M. Knapkova, 2013 metų pasaulio vicečempionė olandė Chantal Achterberg bei Europos čempionato bronzos medalio savininkė airė Sanita Puspure.

„Organizatoriai norėjo padaryti šou, susodino į vieną valtį porinio irklavimo žvaigždes ir mes turėjome varžytis su nuolat aštuonvietėse plaukiančiomis komandomis. Pagrindinė kova vyko tarp mūsų ir JAV rinktinės, kuri yra aštuonviečių olimpinė ir pasaulio čempionė“, – pasakojo D. Vištartaitė.

Lietuvės komanda trasą įveikė per 15 min. 44,79 sek., o amerikietės – per 16 min. 4,64 sek.

D. Vištartaitė šioje regatoje dalyvavo trečią sykį – užpernai aštuonviečių varžybose jos komanda užėmė antrąją vietą, o pernai taip pat tapo čempione.

1967 metais pirmą kartą įvykusi Bostono „Head of The Charles“ regata yra didžiausias pasaulio dviejų dienų irklavimo renginys, vykstantis kasmet priešpaskutinį spalio savaitgalį. Regatoje varžosi geriausi pasaulio irkluotojai, varžybos taip pat vyksta veteranų, jaunių, jaunimo, koledžų irkluotojų klasėse. Kasmet varžytis 61 rungtyje čia susirenka apie 9 tūkst. sportininkų, o varžybas stebi iki 400 tūkst. žiūrovų.