„Prienai“ užtikrintai nugalėjo Jeruzalės „Hapoel“ klubą

„Prienų“ (1-0) komanda nušovė du zuikius vienu šūviu – pratęsė pergalių seriją bei sėkmingai atidarė sezoną Europos taurės turnyre, įveikdama varžovus iš Izraelio.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Virginijaus Šeškaus treniruojama ekipa Kauno sporto halėje vykusiose A grupės rungtynėse 85:72 (16:16, 19:17, 26:21, 24:18) parklupdė Jeruzalės „Hapoel“ (0–1) krepšininkus.

Visas mačas vyko itin permainingai ir atkakliai, o iki ketvirtojo kėlinio nė viena komanda nebuvo susikrovusi dviženklio pranašumo. „Prienai“ pabandė nuo varžovų atsiplėšti įpusėjus trečiajam ketvirčiui, kuomet spurtavo 11:2 ir įgijo rekordinę persvarą (55:47, 28-ąją min.).

Netrukus žydai „nukirpo“ šį deficitą per pusę (53:57), bet šeimininkai neketino nuleisti rankų. Pastarieji dar sykį šovė į priekį 14:3  ir susikrovė pergalingą pranašumą, kurio nebeiššvaistė (71:56, 34-ąją min.).

„Prienai“: Gediminas Orelikas 26, Artūras Milaknis 14, Arminas Urbutis 12 (11 atk. kam.), Gintaras Kadžiulis 10, Siimas-Sanderis Vene 9.

„Hapoel“: Craigas Smithas 15, Jacobas Pullenas 13, Ravivas Limonadas 10, Uri Kokia 10.

Analogiškai sezoną pradėjo ir praėjusiais metais, kuomet prieniškiai išvykoje 82:77 palaužė Groningeno „GasTerra Flames“ žaidėjus. Tuomet „Prienai“ tik per plauką nepateko į „Top 16“ etapą.

Kitas rungtynes Šeškaus auklėtiniai žais už savaitės (11.14). Jų varžovais taps Kijevo „Budivelnik“ ekipa, kurioje vyriausiojo trenerio asistentu dirba Paulius Juodis bei rungtyniauja Dainius Šalenga ir Michailas Anisimovas.

Mačo eiga

Prieniškiai rungtynes pradėjo kiek vangokai ir pirmus savo taškus pelnė tik prabėgus dviem minutėms (3:5). Įpusėjus kėliniui Gediminas Orelikas ir Siimas-Sanderis Vene pridėjo po dvitaškį, o „Prienai“ pirmą kartą persvėrė rezultatą (10:9). Į tokį spurtą žydai atsakė 7 taškais paeiliui, bet charakterį pademonstravę šeimininkai dar kartą išlygino rezultatą (16:16).

Visą antrąjį kėlinį „Prienų“ komanda neleido varžovams nė trupučio pabėgti į priekį, o patys į kiekvieną jų rezultatyvią ataką atsakydavo tuo pačiu. Tačiau į ilgąją pertrauką, po Artūro Milaknio šūvio su sirena, šeimininkai išėjo turėdami dviejų taškų pranašumą. Pagrindinis prieniškių koziris šiose rungtynėse yra kova dėl atšokusių kamuolių, kurią pastarieji laimi 20-14.

Visas rungtynes taškas į tašką vykęs žaidimas užsibaigė trečiajame kėlinyje, kuomet „Prienų“ ekipa šovė į priekį 11:2 ir susikrovė didžiausią persvarą šiame susitikime (55:47, 28-ąją min.) bei privertė varžovus prašyti minutės pertraukėlės. visgi šį spurtą nutraukė šeimininkų gauta techninė pražangą, po kurios varžovai 6 taškus be atsako. Netrukus nesportinę pražangą užsidirbo ir žydai.

Lemiamą smūgį ketvirtame kėlinyje varžovams sudavė toliašaudė „Prienų“ artilerija, kuri leido šeimininkams susikrauti dviženklį pranašumą. Žydai dar bandė vytis ir mažinti deficitą, kuomet Gediminas Orelikas buvo nubaustas nesportine pražanga, tačiau Craigas Smithas prametė abi baudas ir pergalę šventė prieniškiai.