Pasaulio čempionams vokiečiams nenusilenkė ir Airijos rinktinė

Pasaulio futbolo čempionės Vokietijos rinktinė toliau nepateisina savo vardo: antradienį vykusiose atrankos į 2016 m. Europos čempionatą D grupės rungtynėse ji Gelzenkirchene nesugebėjo įveikti Airijos komandos – lygiosios 1:1 (0:0).
Sipa USA/Scanpix nuotr.

Vokiečiai pirmavo po Toni Krooso įvarčio 71 min., tačiau 94 min. Johnas O'Shea išplėšė svečiams lygiąsias.

Po šio mačo Joachimo Loewo auklėtiniai žengia vos trečioje D grupės turnyro lentelės vietoje. Jų padėtis galėjo būti ir dar blogesnė, tačiau kitoje dvikovoje Varšuvoje lenkai tenkinosi lygiosiomis 2:2 (1:1) su Škotijos atstovais.

Įdomu, kad po to, kai triumfavo Brazilijoje vokiečiai nedemonstruoja nieko panašaus į čempionišką žaidimą: be lygiųjų su airiais, jie 2:4 pralaimėjo Argentinai, 0:2 neatsilaikė prieš Lenkiją ir tik po atkaklios kovos 2:1 įveikė Škotiją.

Dramatišką ir itin svarbią pergalę Kopenhagoje išplėšė Portugalijos rinktinė, kuri 1:0 (0:0) palaužė šeimininkų danų pasipriešinimą.

Portugalams, kurie pirmame I grupės ture namuose sensacingai 0:1 nusileido× Albanijai, pirmus tris taškus šiame cikle padovanojo Cristiano Ronaldo įvartis galva 95 min.

Pirmą pergalę į savo sąskaitą E grupėje įsirašė Šveicarijos futbolininkai. Būsimi lietuvių varžovai išvykoje 4:0 (3:0) nepasigailėjo San Marino komandos.

Dublį atliko Haris Seferovičius, po kartą pasižymėjo Blerimas Džemaili ir Xherdanas Shaqiri.

Rungtynės:

D grupė

Vokietija 1 – 1 Airija
71' [1 – 0] Toni Kroos
90+4' [1 – 1] John O'Shea

Lenkija 2 – 2 Škotija
12' [1 – 0] Krzysztof Maczynski
18' [1 – 1] Shaun Maloney
57' [1 – 2] Steven Naismith
76' [2 – 2] Arkadiusz Milik

Gibraltaras 0 – 3 Gruzija
9' [0 – 1] Nikoloz Gelašvili
20' [0 – 2] Tornike Okriašvili
69' [0 – 3] Jaba Kankava

E grupė

San Marinas 0 – 4 Šveicarija
10' [0 – 1] Haris Seferovič
24' [0 – 2] Haris Seferovič
30' [0 – 3] Blerim Džemaili
79' [0 – 4] Xherdan Shaqiri

F grupė

Farerų Salos 0 – 1 Vengrija
21' [0 – 1] Adam Szalai

Suomija 0 – 2 Rumunija
54' [0 – 1] Bogan Stancu
83' [0 – 2] Bogan Stancu

56' Alexander Ring (Suomija) parodyta raudona kortelė

Graikija 0 – 2 Šiaurės Airija
9' [0 – 1] Jamie Ward
51' [0 – 2] Kyle Lafferty

I grupė

Danija 0 – 1 Portugalija
90' [0 – 1] Cristiano Ronaldo