Nenugalimas Kauno „Žalgiris“ VTB lygoje patiesė ir galingąjį CSKA 76:66

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tęsia šio sezono nepralaimėtų oficialių dvikovų seriją. Sekmadienį žalgiriečiai į savo aukų sąrašą įrašė ir garsųjį Maskvos CSKA klubą – „Žalgiris“ VTB jungtinės lygos B grupės mače namie įveikė Rusijos superklubą 76:66 (19:17, 24:24, 10:13, 23:12) ir įsirašė trečiąją sėkmę iš eilės šiame turnyre. Žalgiris, CSKA, Krepšinis
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

„Naujas puslapis Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA ekipų akistatose“, – taip sekmadienio dvikovą įvardijo VTB jungtinės lygos internetinis puslapis. Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje VTB lygos mūšyje santykius aiškinsis du B grupės lyderiai – Kauno „Žalgiris“ ir Maskvos CSKA. Ir sėkmė lydėjo savo žiūrovų akivaizdoje kovojusius kauniečius, kurie įveikė CSKA 76:66.

B grupėje dabar „Žalgiris“ turi 3 laimėjimus iš tiek pat galimų, o CSKA ekipai tai buvo pirmoji nesėkmė per keturias dvikovas. Mūsų šalies čempionai šį sezoną dar nėra pralaimėję nė vieno oficialaus mačo – visas pergales kauniečiai šventė LKL čempionate, VTB turnyre ir Eurolygoje.

Sunkiose ir klampiose rungtynėse viskas sprendėsi ketvirtame kėlinyje, o pergalės kalviais tapo broliai Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai. Po trečiojo kėlinio vieno taško skirtumu pirmavo CSKA – 54:53, tačiau jau ketvirtojo ketvirčio pradžioje „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 59:56, 61:58. Tuomet savo geriausisu laikus prisiminė K.Lavrinovičius, kuris vienas pelnė 10 taškų, jam sėkmingai talkino brolis D.Lvarinovičius ir "Žalgiris" šventė galutinę pergalę.

Pirmasis kėlinys

„Žalgirio“ starto sudėtis: R.Kaukėnas, I.Jaaberas, M. Kuzminkas, P.Jankūnas, J. Foote'as. Pirmieji taškus pelnė žalgiriečiai – pasižymėjo M.Kuzminskas, tačiau tuoj pat į šeimininkų išpuolį tritaškiu atsakė CSKA lyderis S.Weemsas.

Po V.Chriapos dvitaškio 4 min. CSKA pirmavo 5:2, tačiau M. Kuzminskas vėl atsakė dvitaškiu, o po J.Foote'o iš po krepšinio pelnyto dvitaškio „Žalgiris“ pirmavo 6:5.

Tačiau ir vėl S.Weemsas gadino „Žalgiriui“ gyvenimą: 5 min. po jo pastangų CSKA pirmavo 10:6.

7-ąją kėlinio minutę „Žalgiris“ vis bandė pasivyti maskviečius – atsiliko 10:12, bet po D.Lavrinovičiaus dviejų taškų rezultatas tapo 12:12.

8-ąją minutę po dviejų P.Jankūno įmestų dviejų baudos metimų žalgiriečiai pirmavo 14:12, tačiau A.Kaunas vėl išlygino rezultatą.

Komandos sėkmingai atakavo: tai viena, tai kita pirmavo vienu tašku ir 9-ąją kėlinio minutę ir 17:16 buvo priekyje šeiminikai.

Varžovai nuo baudų linijos pelnė tašką, dvitaškį įmetė D.Lavrinovičius ir po pirmo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 19:17.

Antrasis kėlinys

„Žalgiris“ kėlinį pradėjo tolimu metimu – O.Lafayette'as pataikė tritaškį ir kauniečiai pirmavo 22:17. Tai buvo ženklas – abi ekipos pradėjo mesti tritaškius: iškart pataikė D. Nicholas, o į CSKA atstovo metimą atsakė T.Dardenas. Tačiau į jį taip pat tolimu metimu atsakė A.Voroncevičius, o tašką tritaškių „žaidime“ padėjo R. Kaukėnas. Sužaidus kėlinyje 3 min. „Žalgiris“ pirmavo 30:23.

4-ąją minutę D.Nicholas ir vėl pelnė tritaškį, o „Žalgiris“ pirmavo 30:26, 32:26. Aikštėje pasirodęs K.Lavrinovičius pelnė du taškus, dar du pridėjo P.Jankūnas ir „Žalgiris“ įgijo 10 taškų persvarą – 36:26.

CSKA susigriebė ir pabandė pasivyti pabėgusius kauniečius. Jiems tai padaryti pavyko 7-ąją kėlinio minutę – 36:30. Iškart „Žalgirio“ treneris J.Plaza paprašė minutės pertraukėlės.

Nors klubai bandė spręsti savo klausimus, nė vienai nepasisekė pasiekti tikslo – „Žalgiris“ 8-ąją min. pirmavo tuo pačiu šešių taškų skirtumu 42:36.

Paskutinėmis kėlinio sekundėmis kamuolį turėjo CSKA žaidėjai, kurie siekė sumažinti varžovų atotrūkį 43:38, tačiau suklydo ir kauniečiai turėjo 5 sek. lemiamam metimui. Bet įvyko netikėtumas – R.Kaukėnas prarado kamuolį, A.Jacksonas pelnė du taškus su bauda ir po dviejų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo tik 2 taškų skirtumu 43:41.

Trečiasis kėlinys

„Žalgiris“ nutarė gintis „zona“ ir neleisti varžovams mesti tolimų metimų. Šis sprendimas pasiteisino – kelias atakas CSKA nerado rakto į „Žalgirio“ tvirtovę, o kauniečiai pelnė dvitaškį ir pirmavo 45:41.

Maskviečiai atsakė dviem taškais, o po dar kelių sėkmingų abiejų ekipų atakų 4-ąją min. kauniečiai pirmavo 47:45. Beveik minutę abi ekipos negalėjo pelnyti taškų – klaidos ir sėkmingas varžovų žaidimas gynyboje lėmė, jog komandos žaidė „tuščiai“.

Šią „sausrą“ pirmieji nutraukė žalgiriečiai – M.Kuzminskas sugebėjo pataisyti netikslų metimą ir kauniečiai pirmavo 49:45.

7-ąją kėlinio minutę šeimininkai vis dar pirmavo keturiaistaškais – 51:47.

Paskutinę kėlinio minutę CSKA įjungė papildomą pavarą – ne tik išlygino rezultatą, tačiau po V.Micovo tritaškio  maskviečiai pirmavo 54:51.

Po A.Juškevičiaus įmestų dviejų baudų „Žalgiris“ atsiliko 53:54 ir spaudė varžovus. pastarieji neįmetė, tačiau ir žalgiriečiai nepelnė taškų. Tad po trijų kėlinių 54:53 pirmavo CSKA.

Ketvirtasis kėlinys

Per minutę nė vienam klubui nepasisekė pelnyti taškų, o K.Lavrinovičius jau 2-ąją min. pelnė tritaškį ir Kauno ekipa pirmavo 56:54. Bet vėl aikštėje pasirodęs S.Weemsas išlygino rezultatą.

3-ąją min. iniciatyvos ėmėsi R.Kaukėnas, kuris įmetė dvitaškį, realizavo papildomą baudos metimą ir „Žalgiris“ pabėgo 59:56. R.Kaukėnas jau ketvirtojo kėlinio pradžioje buvo pelnęs 12 taškų.

4-ąją minutę „Žalgiris“ turėjo tą patį trijų taškų pranašumą – 61:58, bet sėkmingai kovojęs K.Lavrionvičius pelnė iš eilės 4 taškus ir kauniečia pabėgo 65:58.

Maskvos klubas suskubo mažinti skirtumą ir 6-ąją minutę ištirpdė žalgiriečių persvarą iki 62:65. Svečiai galėjo dar labiau sumažinti skirtumą, tačiau A.Kaunas nepataikė dviejų baudos metimų. Po P.Jankūno pelnyto vieno taško 7-ąją min. „Žalgiris“ pirmavo 66:62.

8-ąją min. dar kartą pasižymėjo K.Lavrinovičius ir kauniečiai pirmavo 68:62. Maža to – jo brolis D. Lavrinovičius sėkmingai sužaidė gynyboje, gavo teisę mesti baudas ir pataikė vieną (69:62).

Likus kovoti 1 min. 20 sek. varžovai sumažino skirtumą, bet ir vėl K.Lavrinovičius pelnė du taškus – 71:64, o dar po 15 sek. „Žalgiris“ po I.Jaabero tritaškio pirmavo 74:64.

Baigiantis mačui K.Lavrinovičius dar pelnė du taškus ir kauniečiai įveikė CSKA  76:66.