Trečias kartas nemelavo: „Lietuvos rytas“ namuose išplėšė pergalę prieš „Partizan“ (69:61)

Vilniečiai „Siemens“ arenoje nutraukė nesėkmių seriją ir įveikė Belgrado „Partizan“. Tai pirmoji vilniečių pergalė Eurolygoje  – per pirmąsias rungtynes išvykoje jie neatsilaikė Maskvos CSKA, o namuose parklupo prieš „Barcelona“.
Vilniaus „Lietuvos rytas“ namuose susitiko su Belgrado „Partizan“, BFL nuotr.

Pirmuosius taškus „Lietuvos rytui“ pelnė Predragas Samardžiskis, tačiau įsibėgėti neleido Dejanas Musli. Gerai rungtynių pabaigą sužaidus Renaldui Seibučiui, po pirmojo kėlinio „Lietuvos rytas“ pirmavo 23:20. Tuo metu antrąjį kėlinį vilniečiai ir toliau tęsė spurtu ir pirmąją rungtynių pusę laimėjo 9 taškų persvara – 40:31.

Trečiajame kėlinyje „Lietuvos rytą“ į priekį ir toliau vedė R. Seibutis ir P. Samardžiskis, o komandai pavyko pasiekti dviženklę – 12 taškų – persvarą. Tačiau kėlinio pabaigoje dažniau klydę vilniečiai leido sumažinti persvarą iki 7 ir kėlinį šeimininkai laimėjo 55:48. Nepaisant gero „Partizan“ žaidimo ketvirtajame kėlinyje, vilniečiai neleido priartėti ir namuose šventė pergalę 69:61.

Po rungtynių Belgrado „Partizan“ vyr. treneris Duško Vujoševičius pažymėjo, kad jo komanda yra jauniausia Eurolygos istorijoje ir esą neverta stebėtis, kad trūksta koncentracijos. „Lietuvos rytas“ esą išnaudojo savo stipriąsias puses ir nugalėjo. D. Vujoševičių nustebino kai kurie teisėjų sprendimai – jis suabejojo, ar arbitras iš Lenkijos yra tinkamas lygio tokioms varžyboms. „Jis tiesiog pasidavė fanų įtakai“, – mano D. Vujoševičius, lauksiantis vilniečių Belgrade.

Tuo metu Darius Maskoliūnas atkreipė dėmesį, kad vilniečiai dar turi kur tobulėti. Rungtynės esą nebuvo gražios, žaidėjus kaustė įtampa: „Visi supratome šio mačo svarbą. Negalėjome sau leisti pralaimėti namie, nes „Partizan“ yra mūsų konkurentai kovoje dėl patekimo į kitą etapą. Žinau, kad vyrams nukrito didelis akmuo nuo širdies. Tas akmuo nukrito ir treneriams“, – pergale džiaugėsi D. Maskoliūnas.

„Lietuvos ryto“ ekipoje labiausiai pasižymėjo R. Seibutis ir P. Samardžiskis (14), Mindaugas Katelynas (10) bei Nemanjas Nedovičius, pelnęs 9 taškus.

Belgrado „Partizan“ daugiausiai taškų pelnė Vladimiras Lučičius (17), Draganas Milosavljevičius (12) bei Drew Gordonas ir Dejanas Musli, pelnę po 8 taškus.

Komandų statistika:

„Lietuvos rytas“  – „Partizan“  69:61 (23:20, 17:11, 15:17, 14:13).

Blokai: „Lietuvos rytas“ 2 – „Partizan“ 9;

Klaidos: „Lietuvos rytas“ 19 – „Partizan“ 16.

Beje, buvo teigiama, kad šį mačą „Siemens“ arenoje bus galima stebėti ir už 31 Lt, tačiau arenoje buvo matyti nemažai laisvų vietų, o į rungtynes parduota 4 tūkst. bilietų.

Primename, kad pirmosiose Eurolygos rungtynėse sostinės ekipa išvykoje nusileido Maskvos CSKA (73:75). Antrąsias rungtynes vilniečiai žaidė namuose prieš „Barceloną“, tačiau svečiai čia šventė pergalę 67:49.

Kitą savaitę vilniečiai svečiuose kausis su Bambergo „Brose Baskets“.