Lietuvos 19-mečių futbolo rinktinė pirmajame kontroliniame mače įveikė bendraamžius iš Kipro

Lietuvos jaunių (iki 19 metų; U-19) futbolo rinktinė, tęsdama pasiruošimą Europos čempionato atrankos turnyrui spalio mėnesį Lietuvoje, pirmosiose kontrolinėse rungtynėse antradienį Kaune 1:0 (0:0) nugalėjo bendraamžius iš Kipro.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Vienintelį rungtynių įvartį antrojo kėlinio pradžioje (51 min.) iš 20 metrų distancijos pelnė kapitonas Domantas Šimkus, o lietuviai nudžiugino aistruolius gražiomis atakomis ir patikima gynyba.

Svečiai mačą baigė be iš aikštės pašalinto Kyriakoso Panagio (90+1 min.).

Pasak pranešimo, pirmajame kėlinyje abi komandos sukūrė tik kelias progas pasižymėti. Puolime buvo pastebimi Skirmantas Rakauskas ir Donatas Šėgžda, vertę plušėti Kipro ekipos vartininką.

Antroje kėlinio dalyje svečiai perėmė iniciatyvą aikštės viduryje ir dažniau pasirodydavo lietuvių vartų prieigose, tačiau šeimininkų vartininkas Edvinas Gertmonas profesionaliai reagavo į visas varžovų keliamas grėsmes.

Susitikimo pabaigoje varžovai dažniau klydo ir prarado koncentraciją, tad lietuviams nekilo problemų išsaugoti pergalę.

Antrąsias kontrolines rungtynes vienuolikės ketvirtadienį žais Birštono stadione (17 val.).

Lietuvos ir Kipro U-19 futbolo rinktinės iki antradienio tarpusavyje buvo susitikusios tik kartą. Prieš 13 metų Kaune vykusiame Europos U-19 čempionato atrankos turnyre lietuviai kipriečius įveikė 2:0 po Tomo Tamošausko bei Vitalijaus Kavaliausko įvarčių.

Senojo žemyno čempionato atrankos turnyrą Lietuvos U-19 rinktinė pradės spalio 7 dieną rungtynėmis su Norvegija, spalio 9-ąją susitiks su škotais, o turnyrą užbaigs spalio 12-ąją dvikova su Suomijos rinktine. Visus mačus lietuviai žais Alytaus miesto stadione.

Naujienu agentūros BNS informacija skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenes informavimo priemonese bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.