Lietuviai paskutinę čempionato dieną iškovojo tris medalius

Paskutinė Panevėžyje vykstančio Europos dviračių treko čempionato diena šeimininkams – itin sėkminga: keirino rungtyje S. Krupeckaitė iškovojo auksą, daugiakovės varžybose Aušrinė Trebaitė laimėjo sidabrą, o G. Bagdonas – bronzą.
A. Trebaitė ir G. Bagdonas, ELTA nuotraukos

Trečias S. Krupeckaitės medalis

Keirino varžybų finale Simona Krupeckaitė sekmadienį pranoko penkias varžoves ir pirma kirto finišo liniją.

Antrąją vietą užėmė rusė Jekaterina Gnidenko, o trečiąją – jos tėvynainė Jelena Brežniva.

Važiavime dėl 7–11 vietų 26-erių metų Gintarė Gaivenytė liko ketvirta ir galutinėje įskaitoje užėmė dešimtąją vietą.

S. Krupeckaitė Europos čempionate Panevėžyje iš viso iškovojo tris medalius. Ji kartu su G. Gaivenyte pelnė auksą komandų sprinte bei iškovojo bronzą asmeninio sprinto lenktynėse.

Dviratininkė po triumfo Europos čempionato keirino rungties finale neslėpė, kad yra išsekusi emociškai ir artimiausiu metu žada pailsėti nuo tarptautinių varžybų.

„Noriu padėkoti dviračių federacijai už didelę šventę. Dabar supratau, ką reiškia lenktyniauti namie, kad sirgalių palaikymas iš tikrųjų labai daug reiškia ir padeda. Belieka Lietuvoje sulaukti pasaulio pirmenybių, – S. Krupeckaitę cituoja 15min.lt. – Dabar labai noriu pailsėti, nes pastarieji ketveri metai buvo labai sunkūs, esu išsekusi emociškai. Artimiausiu metu esu suplanavusi atostogas ir gali būti, kad metus tarptautinėse varžybose iš viso nedalyvausiu. Bent jau pasaulio taurės varžybų planuose neturiu.“

Tačiau S. Krupeckaitė tvirtina, kad pasitraukti iš didžiojo sporto kol kas neketina: „Būtų labai sunku pasitraukti, kuomet dvidešimt metų praleidi ant dviračio. Neslepiu, kad labai noriu sudalyvauti Rio de Žaneiro olimpiadoje, tačiau nežinau, ar leis sveikata“.

A. Trebaitei – sidabras

Daugiakovės varžybose sekmadienį Lietuvos atstovė Aušrinė Trebaitė iškovojo sidabro medalį. Lietuvos dviratininkė surinko 22 baudos taškus.

Europos čempione tapo 18 baudos taškų surinkusi baltarusė Tatjana Šarakova, o bronza atiteko lenkei Katarzynai Pawlowskai (22 baudos tšk.).

Paskutinėje rungtyje – 500 m atskiro starto lenktynėse – A. Trebaitė užėmė antrąją vietą (35,677 sek.) ir nusileido tik rusei Tamarai Balabolinai (35,321 sek.).

Pirmojoje rungtyje – sprinto lenktynėse – A. Trebaitė buvo trečia, grupinėse lenktynėse – penkta, atkrintamosiose lenktynėse – devinta, asmeninio persekiojimo lenktynėse – antra bei laimėjo skrečo lenktynes.

Varžybose dalyvavo 10 dviratininkių.

Tai antras A. Trebaitės medalis šiame čempionate. Ji su Vilija Sereikaite ir Vaida Pikauskaite aukso medalį iškovojo moterų 3 km komandų persekiojimo lenktynėse.

G. Bagdonui – bronza

Tuo metu vyrų daugiakovės varžybose Gediminas Bagdonas iškovojo bronzos medalį.

Lietuvos dviratininkas surinko 34 baudos taškus.

Europos čempionu tapo 17 baudos taškų surinkęs vokietis Lucas Lissas, o sidabrą pelnė rusas Artūras Jeršovas, turintis 20 baudos taškų.

Paskutinėje rungtyje – 1 km atskiro starto lenktynėse – G. Bagdonas užėmė penktąją vietą (1 min. 5,163 sek.). Nugalėjo L. Lissas (1.03,803).

G. Bagdonas pirmojoje rungtyje – sprinto lenktynėse – buvo devintas, laimėjo grupines lenktynes, atkrintamosiose lenktynėse užėmė šeštąją vietą, asmeninio persekiojimo lenktynėse – antrąją, o skrečo lenktynėse liko 11-as.

Daugiakovės varžybose dalyvavo 13 dviratininkų.