„Lietuvos rytas“ namuose parklupo prieš „Barcelonos“ ekipą (49:67)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ namuose nesugebėjo įveikti „Barcelonos“ ekipos, kuriai talkina Šarūnas Jasikevičius, ir nusileido rezultatu 49:67. Tai jau antrasis vilniečių pralaimėjimas Eurolygoje – pirmajame Eurolygos ture vilniečiai neprilygo Maskvos CSKA.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Rungtynės prasidėjo nervingai, abiems komandoms sunkiai sekėsi pelnyti pirmuosius taškus. Nemažai klydo  „Lietuvos rytas“  – Artūras Jomantas jau rungtynių pradžioje prasižengė tris kartus. Po pirmojo kėlinio  „Lietuvos rytas“ atsiliko 8:13. Ne ką rezultatyvesnis buvo ir antrasis kėlinys, kurio pradžioje  „Barcelona“ ekipa startavo ir kurį laiką paliko „Lietuvos rytą“ užnugaryje (12:21), tačiau vilniečiams pavyko ispanus pasivyti ir po antrojo kėlinio sostinės ekipa atsiliko dviem taškais – 25:27.

Trečiajame kėlinyje „Barcelona“ ekipa sugebėjo išnaudoti vilniečių klaidas ir atsiplėšė 11-ka taškų. Po trijų kėlinių  „Lietuvos rytas“ atsiliko 36:47, o paskutiniajame ispanai spurtavo ir „Lietuvos rytui“ nepaliko vilčių – svečiai šventė pergalę 49:67

„Barcelona“ ekipoje daugiausiai taškų pelnė Juanas Carlosas Navaro (13), Joe Iglesas (11) ir Erazemas Lorbekas (9). Tuo metu „Lietuvos ryto“ komandoje labiausiai pasižymėjo Leonas Radosevičius (11), Renaldas Seibutis (8) ir Deividas Dulkys (7).

Po varžybų „Lietuvos ryto“ vyr. treneris Darius Maskoliūnas teigė, kad  „kol komanda laikėsi drausmės ir dar turėjo pakankamai jėgų, atsilaikė du kėlinius“, o tai esą nėra paprasta, žaidžiant prieš tokio lygio komandą.

„Trečią kėlinį pradėjome neblogai, bet penkios klaidos iš eilės... Mes negalime sau to leisti. Nuo šios klaidų lavinos pradėjome skęsti. Bandėme situaciją gelbėti individualiais veiksmais, planavome varžovus išvarginti gynyboje, tačiau neretai paskubėdavome užbaigti atakas. Pasilpome fiziškai, nekrito tolimi metimai, iš po krepšio negalėjome nieko išskrebenti. Privertėm komandą turėti keturias asmenines pražangas, turėjome pranašumą, bet nelindome po krepšiu, kulkos šoviniai buvo tušti ir turime tokį rezultatą“,  – sakė D. Maskoliūnas.

Tuo metu ispanų ekipos strategas Chavieras Pascualis pažymėjo, kad jo komanda nežaidė gerai rungtynių pradžioje, kliuvo ir pataikymas. „Bet įsibėgėjome ir laimėjome labai reikalingas rungtynes“, – konstatavo „Barcelona“ vyr. treneris.

Pasak ispano, Š. Jasikevičius „Barcelona“ ekipoje užima svarbų vaidmenį, ir nors šiandien lietuvis aikštelėje nesužibėjo, jis ateityje dar bus labai reikalingas. „Esu laimingas, kaip kyla jo sportinė forma ir jis mums bus labai naudingas“, – spaudos konferencijoje pažymėjo vyr. treneris.

Primename, kad pirmosiose Eurolygos rungtynėse sostinės ekipa išvykoje nusileido Maskvos CSKA (73:75). Tuo metu VTB Vieningosios lygos lygos paskutiniame mače „Lietuvos rytas“ namuose nugalėjo Samaros „Krasnye Krylja“ (81:70) komandą.

Kitą savaitę vilniečiai sostinėje susitiks su Belgrado  „Partizan“.