JAV aštuntfinalyje sutriuškino ir Meksiką

Pasaulio čempionė JAV krepšinio rinktinė šeštadienį laimėjo šeštąjį Pasaulio krepšinio čempionato mačą Ispanijoje. Penkis kartus C grupėje varžovus nurungę amerikiečiai šiandien Barselonos „Palau Sant Jordi“ arenoje aštuntfinalyje nuo kelio nušlavė Meksiką 86:63 (23:13, 19:14, 24:11,20:25) ir žais turnyro ketvirtfinalyje.

Amerikiečių varžovais bus aštuntfinalio poros – Slovėnija ir Dominikos Respublika – nugalėtojas.

Šios dienos dvikovoje JAV krepšininkai jau nuo pirmųjų minučių pirmavo ir išsiveržė į priekį 13:2.

Centrinės Amerikos atstovai šiek tiek sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 16:25, tačiau jau po kelių akimirkų arenos švieslentė rodė rezultatą 32:16 pasaulio čempionų naudai.

Nors po dviejų kėlinių JAV ekipa pirmavo „subtiliu“ 15 taškų skirtumu – 42:27, po didžiosios pertraukos prasidėjo meksikiečių triuškinimas – 55:30, 64:34, 84:55. Skirtumas būtų buvęs ir didesnis, tačiau nugalėtojai ketvirtame ketvirtyje taupė jėgas ir leido varžovams mėtyti tiek iš po krepšio, tiek ir tolimus metimus.

Daugiausia taškų JAV ekipai įmetė S. Curry – 20, K. Thompsonas – 15, J. Hardenas – 12, D. Cousinsas – 11.

Meksikos komandoje pasižymėjo jos lyderis G. Ayonas, įsūdęs 25 taškus ir atkovojęs 8 kamuolius. Po 7 taškus įmetė R. Martinezas ir J. Gutierrezas.

Rungtynes stebėjo apie 10 tūkst. sirgalių, kurie sumokėjo mažiausiai po 55 eurus už bilietą, kad galėtų pamatyti NBA žvaigždes.

Pasaulio pirmenybėse JAV krepšininkai varžovus triuškino vidutiniškai 33 taškų skirtumu. Daugiausiai kliuvo Suomijos krepšininkams, kuriuos amerikiečiai pervažiavo 59 taškų skirtumu – 114:55.