J. Kazlauskas: kartais ir aš pataikau

Kai Slovėnijos krepšininkai trečiame kėlinyje nutolo dviženkliu skirtumu, pirma vieta grupėje slydo iš Jono Kazlausko ir jo komandos rankų. Bet treneris surizikavo ir pačiame atsarginių suolo gale surado Kšyštofą Lavrinovičių, o vėliau ryžosi sugrąžinti į aikštę Adą Juškevičių.
Xinhua/Sipa USA/Scanpix nuotr.

„Kartais ir aš pataikau“, – paklaustas apie pasiteisinusius keitimus, patenkintas juokėsi rinktinės vairininkas.

„Kartais tiesiog ateina iš viršaus toks nurodymas. Džiaugiuosi, kad pavyko, kad trenerių kolektyvas gali padėti komandai“, – kalbėjo J. Kazlauskas.

K. Lavrinovičius su broliu Darjušu paskutiniame ketvirtyje sucementavo lietuvių gynybą, A. Juškevičius sudėtingu metimu išvedė saviškius į priekį, ir netikėtai spurtavę J. Kazlausko auklėtiniai šventė dramatišką pergalę 67:64, kuri leido pasaulio čempionato D grupėje finišuoti pirmiems.

„Rinktinė parodė, kaip reikia kautis. Net jei trūksta agresijos, trūksta judesio, kaunantis galima perlaužti varžovą. Reikia pripažinti, kad po australų pralaimėjimo mūsų situacijos buvo skirtingos, bet tai nė kiek nesumenkina šios pergalės. Ne kažką nuveikėme puolime, bet vis tiek paskutiniame kėlinyje dvylika taškų sukrapštėme. Buvo galima daugiau jų paieškoti, tačiau kai šiandien turime tokių problemų dėl įžaidėjo, ką darysi.

Džiaugiuosi, kad broliai taip užkaišiojo visas skylutes, kurios buvo iki šiol. Sakyčiau, net nebūdingai sau: jie yra į puolimą orientuoti žaidėjai, o šįkart taip stovėjo gynyboje, kad varžovai per kėlinį įmetė tik du taškus. Tai – kažkas fantastiško“, – rungtynes prisiminė J. Kazlauskas.

34-erių metų amžiaus veteranų Lavrinovičių pasirodymą treneris aiškino ypatingu jų tarpusavio ryšiu.

„Jie taip gerai vienas kitą jaučia, ne veltui yra dvyniai. Kai Adas trečiame kėlinyje tariamai užgavo Goraną Dragičių ir gavo nesportinę pražangą, matėte, kaip jo brolis Zoranas šoko aiškintis. Vaidino ten ar nevaidino – nežinau. Bet mūsų broliai lygiai taip pat vienas kitą jaučia, papildo, žino, kuris kur bėgs. Ką kitiems reikia sugalvoti, jie tiesiog pajaučia“, – neabejojo J. Kazlauskas.

Primename, kad ankstesnėse pasaulio čempionato pirmo etapo D grupės rungtynėse lietuviai įveikė Meksiką, Angolą ir Pietų Korėją, bet nusileido Australijai.