Lietuvos krepšininkai nusileido Australijai

Antradienį Gran Kanarijos arenoje Lietuvos rinktinė trečiose 2014 m. pasaulio krepšinio čempionato rungtynėse 75:82 (20:30, 8:17, 28:15, 19:20) nusileido Australijos komandai, kuri kartu su Slovėnija yra laikoma tiesiogine lietuvių konkurente dėl pirmų trijų vietų D grupėje.

Australijos krepšininkai nuo pat susitikimo pradžios ėmė spausti lietuvius ir vertė juos klysti. Jau 5-ąją min. australai įgijo dviženklę persvarą (6:17). Antrojo kėlinio pradžioje Lietuvos komanda priartėjo iki septynių taškų (26:33), tačiau tada pralaimėjo atkarpą 2:14 ir įpusėjus mačui atsiliko net 19 taškų – 28:47.

Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo pelnydami 10 taškų iš eilės (38:47). Kėlinuko viduryje Lietuvos rinktinė priartėjo iki penkių taškų (50:55), bet po trijų ketvirčių priekyje vis dar buvo australai (56:62). Ketvirtajame kėlinyje Australijos rinktinė sugebėjo dar sykį įgyti dviženklį pranašumą (66:76) ir Lietuvos komandai nebepavyko išsigelbėti.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais trečiadienį 21 val. (Lietuvos laiku) su Pietų Korėjos krepšininkais.

Jono Kazlausko auklėtiniai planetos pirmenybes pradėjo pergalingai – 87:74 nugalėjo Meksiką ir 75:62 įveikė Angolą. Tuo metu australai 80:90 neatsilaikė prieš slovėnus, bet net 89:55 sutriuškino pietų korėjiečius.

Lietuvos ir Australijos krepšininkai susitiko ir visai prieš čempionatą: rugpjūčio 11 d. Klaipėdoje vykusį mačą 91:78 laimėjo mūsiškiai.

Tiesa, paskutinėje oficialioje tarpusavio dvikovoje (2008 m. Pekino olimpinėse žaidynėse) net 106:75 triumfavo australai. Lietuviams – tai antras skaudžiausias pralaimėjimas per visą istoriją. Nesėkmė didesniu skirtumu buvo patirta tik 1992 m. Barselonos olimpiadoje prieš JAV „Svajonių komandą“ – 76:127.

Tiesiogines Lietuvos rinktinės varžybų transliacijas galima girdėti per LRT Radiją.