Lietuviai pasaulio čempionatą pradėjo pergale prieš Meksiką

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sėkmingai startavo pasaulio čempionate Ispanijoje. Pirmenybių išvakarėse be pagrindinio įžaidėjo Manto Kalniečio likę lietuviai pirmose rungtynėse nugalėjo Meksiją – 87:74.

Susitikimo pradžioje kova vyko taškas į tašką, tačiau pirmajam ketvirčiui artėjant prie pabaigos, meksikiečiai atitrūko ir paskutinę minutę įgijo aštuonių taškų pranašumą 27:19. Taiklus Darjušo Lavrinovičiaus tritaškis su sirena leido lietuviams priartėti prie varžovų 22:27. 18-ąją min. mūsiškiai išlygino rezultatą 41:41, o po Simo Jasaičio taiklaus tolimo metimo išsiveržė į priekį 44:41. Prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė keturi taškai 45:41.

Trečiajame kėlinyje meksikiečiams pavyko susigrąžinti sau pranašumą (51:47), bet lietuviai netrukus jį panaikino ir ėmė tolti nuo varžovų. Po trijų ketvirčių mūsiškiai susikrovė 14 taškų persvarą (67:53), o 33-iąją min. skirtumas padidėjo iki 17 taškų (76:59). Meksikos komanda atsakė spurtu 9:2 ir priartėjo 68:78, tačiau mūsų šalies atstovai pergalės iš rankų nebeišleido.

Lietuvos rinktinei 19 taškų pelnė Jonas Mačiulis, 17 – Jonas Valančiūnas, 15 – Donatas Motiejūnas.

Meksikos ekipoje Francisco Cruzas surinko 21 tašką, Jorge Gutierrezas – 13, Gustavo Ayonas – 12.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais sekmadienį 21.00 val. (Lietuvos laiku) su Angolos krepšininkais.

D grupėje, kur žaidžia Lietuva, šeštadienį Angola nugalėjo Pietų Korėją 80:69, o Slovėnija – Australiją 90:80.

Į atkrintamąsias varžybas pateks 1–4 vietas grupėse užimsiančios rinktinės.

Pirmajame atkrintamųjų varžybų etape – aštuntfinalyje – D grupės ekipoms teks žaisti su C grupės komandomis. Tad, jeigu grupės turnyro varžybos lietuviams susiklostys sėkmingai, potencialiais jų varžovais aštuntfinalyje gali būti JAV, Turkijos, Ukrainos, Naujosios Zelandijos, Suomijos arba Dominikos Respublikos krepšininkai.

Prieš ketverius metus Turkijoje vykusiame pasaulio čempionate Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius. Pernai lietuviai Slovėnijoje žaidė Europos čempionato finale, kur buvo priversti pripažinti Prancūzijos krepšininkų pranašumą.