Lietuvos krepšininkai draugiškų rungtynių ciklą baigė pralaimėjimu, M. Kalnietis patyrė traumą

Pasaulio vyrų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė paskutinėse draugiškose rungtynėse Zagrebe antradienį 80:94 (12:25, 26:22, 23:28, 19:19) pralaimėjo Kroatijos krepšininkams.
L. Kunigėlio nuotr.

Pirmajame kėlinyje traumą patyrė Lietuvos rinktinės įžaidėjas Mantas Kalnietis. Krepšininkas buvo nugabentas į ligoninę, kur jam diagnozuotas stiprus raktikaulio išnirimas. Įžaidėjas trečiadienį grįš į Lietuvą.

7-ąją min. kroatai pirmavo 21:5, o po 10 žaidimo minučių turėjo 13 taškų pranašumą 25:12. Prieš ilgąją pertrauką lietuviams pavyko sumažinti atsilikimą iki vienaženklio – 38:47. 23-iąją min. mūsiškiai priartėjo prie varžovų 48:52, tačiau aikštės šeimininkai atsakė spurtu 11:0 ir nutolo 63:48, o 29-ąją min. susikrovė 19 taškų persvarą 75:56. Paskutiniame ketvirtyje lietuviams pavyko šiek tiek priartėti prie varžovų (69:77, 72:79), tačiau kroatai vėl atitrūko ir šventė pergalę.

Lietuvos rinktinei 20 taškų pelnė Jonas Mačiulis, 16 – Jonas Valančiūnas, po 15 – Darjušas Lavrinovičius ir Šarūnas Vasiliauskas, 6 – Donatas Motiejūnas, po 2 – Martynas Pocius, Paulius Jankūnas, Mindaugas Kuzminskas ir Simas Jasaitis.

Kroatijos ekipoje 24 taškus surinko Bojanas Bogdanovičius, 16 – Dario Šaričius, po 12 – Krunoslavas Simonas ir Luka Žoričius, 10 – Damjanas Rudežas.

Lietuviai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 24-32. Kroatai pataikė 25 dvitaškius iš 39 (64,1 proc.) ir 11 tritaškių iš 24 (45,8 proc.).

Mūsų šalies krepšininkai iš 14 žaistų draugiškų rungtynių laimėjo 12.

Rugpjūčio 30 – rugsėjo 14 dienomis Ispanijoje vyksiančiame pasaulio čempionate Lietuvos rinktinė žais D grupėje su Angolos, Australijos, Pietų Korėjos, Meksikos bei Slovėnijos komandomis.

LRT Radijas - oficialus pasaulio krepšinio čempionato transliuotojas. Nuo rugpjūčio 30 dienos tiesiogiai iš Ispanijos.