Europos plaukimo čempionate – sidabrinis G. Titenio triumfas

Vokietijos sostinėje Berlyne į pabaigą artėjančiame Europos plaukimo čempionate šeštadienį vyrų 50 m plaukimo krūtine finale Giedrius Titenis užėmė antrą vietą ir iškovojo sidabro medalį. Giedrius distanciją įveikė per 27,34 sek. ir dar kartą pagerino Lietuvos rekordą.

25-erių metų G. Titenis 50 m plaukimo krūtine pusfinalyje taip pat gerino Lietuvos rekordą (27,39 sek.) ir į finalą pateko su trečiu rezultatu. Lietuvis antrame pusfinalio plaukime nusileido tik naują pasaulio rekordą užfiksavusiam britui Adamui Peaty (26,62 sek.), o pirmajame už jį greitesnis buvo serbas Čaba Siladji (27,33 sek.).

G. Titenis Senojo žemyno pirmenybėse jau iškovojo du bronzos medalius – 100 ir 200 metrų plaukimo krūtine rungtyse.

D. Rapšys Europos plaukimo čempionate – penktas

Šeštadienį vyrų 200 metrų plaukimo nugara rungties finale plaukė 19-metis Danas Rapšys. Lietuvis distanciją įveikė per 1:57,68 min. ir užėmė penktą vietą.

Europos čempionu tapo Lenkijos plaukikas Radoslawas Kaweckis (1:56,02 min.). Sidabro medalį pelnė Vokietijos atstovas Christianas Dieneris (1:57,16 min.), bronzą – Vengrijos sportininkas Gaborui Balogui (1:57,42 min.).

Pusfinalyje D. Rapšys 200 metrų nugara įveikė per 1:58,21 min. ir pasidalino 5–6 vietas su identišką laiką parodžiusiu vokiečiu Janu Philipu Glania.

Geriausiai pusfinalyje sekėsi R. Kaweckiui (1:57,35 min.) ir vengrams Peteriui Bernekui (1:57,41 min.) bei G. Balogui (1:57,97 min.).

Pasveikino prezidentė

Prezidentė pasveikino plaukiką G. Titenį iškovojus tris medalius 2014-ųjų Europos plaukimo čempionate Berlyne.

Pasak šalies vadovės, svarios G. Titenio pergalės kuria Lietuvos plaukimo istoriją, o su kiekvienu laimėjimu aukštai kylanti trispalvė – tarptautinį pripažinimą ir didelę garbę, įkvepiančią visus išdidžiai tarti Lietuvos vardą.

Prezidentė G. Titeniui palinkėjo ištvermės, stiprybės ir naujų pergalių.

Europos plaukimo čempionato transliacijos – tiesiogiai per LRT.