Apmaudu: R. Meilutytė būtų laimėjusi Europos čempionato auksą

17-metė Rūta Meilutytė trečiadienį Berlyne būtų lengvai iškovojusi Europos plaukimo čempionato aukso medalį – deja, ji vis dar yra Nandzinge, Kinijoje, kur tęsiasi jaunimo olimpinės žaidynės, todėl moterų 100 m krūtine finalą stebėjo tik per TV.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Senojo žemyno pirmenybių auksą Berlyne nuskynė danė Rikke Moeller Pedersen, kuri distanciją įveikė per 1:06,23 min., pagerino rusei Julijai Jefimovai iki šiol priklausiusį čempionatų rekordą ir pralenkė švedę Jennię Johansson (1:07,04 min.) bei italę Arianną Castiglionį (1:07,36 min.).

Tiesa, toks R. M. Pedersen pademonstruotas laikas R. Meilutytės būtų tikrai neišgąsdinęs – lietuvė trečiadienį finale Nandzinge 100 m nuotolį krūtine įveikė beveik visa sekunde greičiau, t. y. per 1:05,39 sek., taigi veikiausiai būtų nesunkiai tapusi ir Europos čempione.

DELFI primena, kad jaunimo olimpinėse žaidynėse Kinijoje R. Meilutytė tapo 50 m ir 100 m plaukimo krūtine čempione (atitinkamai 30,14 sek. ir 1:05,39 sek.), o 100 m laisvu stiliumi rungties finale lietuvė finišavo penkta (55,17 sek.).

Jau ketvirtadienį ji išskubės į Vokietiją, kur startuos 50 m plaukimo krūtine rungtyje.

Trumpi Rūtos įspūdžiai iš jaunimo žaidynių: pasiektais rezultatais ji patenkinta. Gyvenimu kaimelyje – taip pat. Tiesa, nieko nepamatė, nes po varžybų norėjosi pailsėti, paskaityti knygą. Jas turėjo atsivežusi dvi – lietuvišką ir anglišką. Paklausta, ar lėktuve miegos, sakė, kad stengsis neužmigti. Pratinsis prie Europos laiko. Nors dauguma sportininkų mainosi ženkliukais, Rūtos jie nedomina ir apskritai ji dar nieko nekolekcionuoja. Visiems Lietuvos sporto mėgėjams dėkojo už palaikymą ir siunčia kuo geriausius linkėjimus. Rudenį dar norėtų kokią savaitę paatostogauti Lietuvoje.