Ėjikas M. Šavelskis Europos pirmenybėse liko 18-as

Šveicarijoje tęsiasi Europos lengvosios atletikos pirmenybės. Trečiadienį pirmieji medalius išsidalijo sportinio ėjimo atstovai. Geriausiai iš lietuvių sekėsi Mariui Šavelskiui, kuris 20 km nužingsniavo per 1 valandą 24 minutes 54 sekundes ir užėmė aštuonioliktąją vietą.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Tai geriausias Lietuvos ėjikų rezultatas šioje distancijoje Europos čempionatuose. Iki šios aukščiausią vietą buvo užėmęs Valdas Kazlauskas, kuris 1994-aisiais Suomijoje finišavo devynioliktas.

Marius Žiukas (1:25:43) trečiadienį finišo liniją kirto 22-as, o Genadijus Kozlovskis (1:27:45) liko 24-as tarp 28-ių varžybas baigusių (startavo 34) sportininkų.

Čempionu tapo praėjusių metų planetos pirmenybių bronzos medalininkas 26-erių metų ispanas Miguelis Angelas Lopezas. Jis nuotolį įveikė per 1 valandą 19 minučių 44 sekundes ir vos 1 sekunde aplenkė pasaulio čempioną rusą Aleksandrą Ivanovą.

Bronzos medalis atiteko kitam Rusijos ėjikui Denisui Strelkovui, kuris ispanui pralaimėjo vos 2 sekundes: