J. Šuklinui – pasaulio čempionato bronza

Maskvoje vykstančio pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato vienviečių kanojų 200 m distancijos finale sekmadienį Lietuvos atstovas Jevgenijus Šuklinas užėmė trečiąją vietą ir iškovojo bronzos medalį.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.

Galingai startavęs lietuvis pirmavo didžiąją dalį distancijos, tačiau finišavo ne taip sėkmingai. Teisėjams teko peržiūrėti fotofinišą, po kurio paaiškėjo, kad I. Navakauskas vienviečių valčių 200 m rungties finale liko penktas. Jo laikas – 34.460 sek.

Pusfinalyje lietuvio laikas buvo 34.232 sek, o atrankoje – 35.536 sek.

Čempionu tapo Kanados atstovas, sidabras atiteko švedui, o bronzos medaliais pasidabino vienodus laikus užfiksavę britas ir ispanas.

9. Miroslavas Zatko Slovakija 34.674

Netrukus į trasą išplaukė ir Jevgenijus Šuklinas. Jis dalyvavo vienviečių kanojų 200 m rungties finale. Itin atkaklioje dvikovoje olimpietis nuotolį įveikė per 38.423 sek. ir iškovojo bronzos medalį.

Pusfinalyje kanojininkas užfiksavo 38.320 sek. laiką, o atrankoje – 40.110 sek.

Aukso medalį iškovojo Ukrainos sportininkas, o sidabras atiteko rusui.

9. Biagio Benjaminas Tardioli Kanada 39.604

Paskutinis „lietuviškas“ startas – vyrų dviviečių baidarių 200 m sprinto finalas. Jame dalyvaus Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas. Mūsų šalies duetas pusfinalyje nuotolį įveikė per 31.102 sek., o atrankoje – per 32.192 sek.

Iki tol vykusiose rungtyse vienviečių baidarių 500 m rungtyje Tadas Čižas bei dviviečių kanojų 1000 m rungtyje J. Šuklinas ir Tomas Gadeikis į finalus nepateko. Penktadienį T. Čižas sėkmingai plaukė atrankoje, bet pusfinalio plaukime liko septintas, o kanojininkai neįveikė kvalifikacinio etapo.

Tuo tarpu vienintelė pirmenybėse dalyvauti lietuvė Rūta Dagytė moterų kanojų 200 m rungties atrankoje pasirodė nesėkmingai. Lietuvos atstovė savo plaukime finišavo šešta ir būtų plaukusi pusfinalyje, bet teisėjai ją diskvalifikavo.

Kol kas geriausiai pasirodė Ričardas Nekrošius ir Andrejus Olijnikas, dviviečių baidarių 1000 metrų rungties finale finišavę šešti.