Šachmatų olimpiadoje Lietuvos komandos šventė pergales

Trumsėje (Norvegija) vyksiančios 41-osios šachmatų olimpiados trečiajame rate pirmadienį Lietuvos rinktinės iškovojo pergales.
I. Juodytės (BFL) nuotr.

Lietuvos vyrų komanda 3–1 nugalėjo Alžyro atstovus. Pergales iškovojo Tomas Laurušas ir Emilis Pileckis, o Šarūnas Šulskis ir Mindaugas Beinoras sužaidė lygiosiomis.

Po trijų ratų keturis taškus turintys lietuviai užima 49–ąją vietą.

Lietuvos moterų rinktinė 3,5–0,5 nugalėjo Naujosios Zelandijos šachmatininkes. Po tašką pelnė Deimantė Daulytė, Salomėja Zaksaitė ir Giedrė Vanagaitė, pustaškį – Laima Domarkaitė.

Lietuvės, turinčios keturis taškus, turnyro lentelėje užima 31-ąją vietą.

Ketvirtajame rate antradienį Lietuvos vyrų komanda susitinka su Trinidado ir Tobago rinktine, o mūsų šalies moterys – su Bosnijos ir Hercegovinos komanda.

Šachmatų olimpiados, kuri baigsis rugpjūčio 14 dieną, atvirosiose varžybose dalyvauja 177, o moterų varžybose – 136 komandos.

Praėjusioje šachmatų olimpiadoje Stambule (Turkija) 2012 metais Lietuvos moterų komanda užėmė 44-ąją, o mūsų šalies vyrai – 81-ąją vietas. Nugalėjo rusės ir armėnai.

Iki šiol geriausiai Lietuvos šachmatininkės pasirodė 2004 metų olimpiadoje Kalvijoje (Ispanija). Tada jos užėmė 13–ąją vietą. Aukščiausia Lietuvos šachmatininkų vieta – 21-oji. Šią poziciją lietuviai užėmė 2002 metais Blede (Slovėnija).