Šachmatų olimpiados starte – Lietuvos komandų pergalės

Trumsėje (Norvegija) vyksiančios 41-osios šachmatų olimpiados pirmajame ture šeštadienį Lietuvos rinktinės iškovojo pergales.
I. Juodytės (BFL) nuotr.

Lietuvos vyrų komanda 4–0 nugalėjo San Marino šachmatininkus. Po tašką pelnė Eduardas Rozentalis, Tomas Laurušas, Mindaugas Beinoras ir Emilis Pileckis.

Lietuvos moterų rinktinė 3,5–0,5 įveikė Trinidado ir Tobago atstoves. Salomėja Zaksaitė, Dominyka Batkovskytė ir Giedrė Vanagaitė iškovojo pergales, o Laima Domarkaitė savo partiją baigė lygiosiomis.

Antrajame ture sekmadienį Lietuvos vyrų komanda susitinka su Latvijos ekipa, o mūsų šalies moterys – su Austrijos rinktine.

Šachmatų olimpiados, kuri baigsis rugpjūčio 14 dieną, atvirosiose varžybose dalyvauja 177, o moterų varžybose – 136 komandos.

Praėjusioje šachmatų olimpiadoje Stambule (Turkija) 2012 metais Lietuvos moterų komanda užėmė 44-ąją, o mūsų šalies vyrai – 81-ąją vietas. Nugalėjo rusės ir armėnai.

Iki šiol geriausiai Lietuvos šachmatininkės pasirodė 2004 metų olimpiadoje Kalvijoje (Ispanija). Tada jos užėmė 13-ąją vietą. Aukščiausia Lietuvos šachmatininkų vieta – 21-oji. Šią poziciją lietuviai užėmė 2002 metais Blede (Slovėnija).