Lietuvos 18-mečiai iškopė į Europos pirmenybių ketvirtfinalį

Europos jaunių (iki 18 metų) vaikinų krepšinio pirmenybėse Turkijoje trečiadienį Lietuvos rinktinė 82:71 (16:15, 20:19, 19:21, 27:16) įveikė Lenkijos bendraamžius, šešių komandų aštuntfinalio etapo E grupėje užėmė ketvirtą vietą bei pateko į ketvirtfinalį.
fibaeurope.com nuotr.

Dvigubu dubliu prie pergalės prisidėjo Domantas Sabonis – 16 taškų ir 15 po krepšiais atkovotų kamuolių.

14 taškų nugalėtojams pelnė Raimundas Žuklevičius, 11 – Tautvydas Paliukėnas, 9 – Laurynas Birutis, 7 – Martynas Varnas, po 6 – Jokūbas Švambaris, Tomas Zdanavičius ir Regimantas Miniotas.

Lenkų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Marcelis Ponitka (13 tšk.), Dominikas Olejniczakas bei Grzegorzas Kulka (po 11 tšk.) ir Mateuszas Fatzas (10 taškų).

Šiose rungtynėse buvo labai svarbus Lietuvos komandos atsarginių krepšininkų indėlis. Nuo suolo pakilę žaidėjai surinko 20 taškų, kai tuo tarpu lenkų – 12. Tačiau lietuviai aplaidžiai kovojo dėl atšokusių kamuolių po savo krepšiu. Lenkai puikiai išnaudojo antrąsias progas (25 taškai), tuo tarpu lietuviai tokių šansų turėjo mažai (5). Lenkų nusiteikimą demonstravo agresyvi gynyba – jie surinko dukart daugiau pražangų (29–15).

Lietuviai 4 taškais be atsako pradėjo rungtynes, tačiau netrukus lenkai išlygino rezultatą (4:4). Lietuvos krepšininkai vėl persvėrė rezultatą savo naudai, tačiau labiau atitrūkti nepajėgė. Ekipas dažniausiai skyrė 1–3 taškai. Po pirmojo kėlinio buvo minimalus lietuvių komandos pranašumas - 16:15.

Antrajame ketvirtyje lietuviai spurtavo 6:0 ir padidino persvarą iki 7 taškų (22:15), tačiau Lenkijos ekipa neketino pasiduoti varžovams ir neleido jiems diktuoti savo sąlygų. Po kelių sėkmingų atakų lenkai išlygino rezultatą (25:25), o netrukus jį persvėrė savo naudai (27:25). Iki didžiosios pertraukos dar kartą rezultatas buvo lygus, bet likusią laiko dalį daugiausiai pirmavo lietuviai, tačiau skirtumas, kaip ir pirmajame ketvirtyje, tarp ekipų vis dar buvo trapus. Po 20 minučių - 36:34 Lietuvos rinktinės naudai.

Trečiąjį kėlinį lietuviai vėl pradėjo aktyviai ir po T.Paliukėno dvitaškio turėjo 7 taškų persvarą (43:36), bet kitoje atakoje dėjimu krepšį sudrebino M.Fatzas. T.Paliukėnas pataikė tolimą metimą ir suteikė papildomu emocijų, kurias iš karto prigesino tas pats M.Fatzas, antrą kartą iš eilės įkrovęs iš viršaus. Įpusėjus kėliniui, Lietuvos ekipa pirmavo 4 taškais (48:44), bet lenkai visą laiką kvėpavo į nugarą ir neleido atsipalaiduoti, o, likus žaisti minutę, varžovai jau buvo priekyje (53:52). Per likusį laiką lietuviams pavyko pasivyti varžovus - 55:55.

Lemiamoje mačo dalyje vyko atkakli kova, dažnai keitėsi pirmaujanti komanda. Po D. Sabonio dėjimo lietuviai pirmavo (64:61), tačiau niekaip nesugebėjo perimti iniciatyvos ir žaidimo kontrolės. Lenkai netruko išlyginti rezultatą (64:64). Likus žaisti 5 minutes, vis dar buvo lygu (68:68). Po T.Zdanavičiaus dvitaškio ir R.Žuklevičiaus pelnytų 4 taškų Lietuvos ekipa kiek nutolo (75:69). Vėliau lietuviai taškus rinko daugiausiai baudų metimais, tuo tarpu lenkai paskutinius savo taškus įmetė likus žaisti 51 sekundę.

Kitose šios grupės rungtynėse trečiadienį Kroatijos ekipa 81:65 (19:16, 17:23, 24:4, 21:22) nugalėjo Italijos komandą, o Latvijos rinktinė 63:59 (17:18, 16:19, 16:10, 14:12) privertė pasiduoti Prancūzijos krepšininkus.

Galutinė aštuntfinalio etapo E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

6. Lenkija        5 0 5  325:406  5

Į čempionato Turkijoje ketvirtfinalį iškopė keturios geriausios grupės rinktinės.