Ž. Savickas ir V. Lalas pateko į pasaulio galiūnų čempionato finalą

Lietuvos atstovai Žydrūnas Savickas ir Vytautas Lalas įveikė atrankos barjerą ir pateko į Los Andžele (JAV) vykstančio 35-ojo pasaulio galiūnų čempionato (World Strongest Man) finalą.

Ž. Savickas, BFL nuotr.

Atrankos varžybose sportininkai kovojo svorių sukėlimo, vilkiko tempimo, svarmens kėlimo, atkėlimo, statinių ir akmens ant pakylos sukėlimo rungtyse.

Dukart šių varžybų nugalėtojas Ž. Savickas surinko 31,5 taško iš 36 galimų ir pirmojoje atrankos varžybų grupėje užėmė pirmąją vietą. Lietuvis svarmenis ant pakylos sukėlė per 38,47 sek. (3 vieta), vilkiką 20 m nutempė per 29,94 sek. (1 vieta), svarmenį iškėlė devynis kartus (2 vieta), atkėlimo rungtyje 12 kartų nuo žemės atkėlė 355 kg svorį (2 vieta), aštuonias statines per pakeltą kartelę sumėtė per 19,12 sek. (1 vieta), o penkis akmenis sukėlė per 35 sek. (1 vieta).

V. Lalas ketvirtojoje atrankos grupėje taip pat buvo pirmas. Jis surinko 29 taškus.

Atrankos varžybose dalyvavo 30 galiūnų, į rugsėjo 29 – spalio 1 dienomis vyksiantį finalą pateko dešimt sportininkų. Be Ž. Savicko ir V. Lalo finale dar kovos amerikiečiai Mike'as Jenkinsas ir Brianas Shaw, islandas Hafthoras Bjornssonas, anglas Terry Hollandsas, lenkas Krzysztofas Radzikowskis, serbas Ervinas Katona, kanadietis Jeanas Francois Caronas bei švedas Johannesas Arsjo.