Pasaulio dviračių sporto čempionate – istorinis R. Navardausko pasiekimas

Lietuvos dviratininkas Ramūnas Navardauskas Olandijoje vykusio pasaulio dviračių sporto plento čempionato vyrų grupinėse lenktynėse sekmadienį finišavo aštuntas. Tai aukščiausia vieta planetos pirmenybių vyrų grupinėse lenktynėse per visą Lietuvos dviračių sporto istoriją.
R. Navardauskas, EPA-ELTA nuotr.

Pasaulio čempionu pirmą kartą tapo 30-metis belgas Philippe`as Gilbert`as. Jis 269 km nuvažiavo per 6 val. 10 min. 41 sek. Sidabras atiteko norvegui Edvaldui Boassonui Hagenui (+4 sek.), o bronza  – ispanui Alejandro Valverde (+5 sek.).

Iš Kvėdarnos (Šilalės r.) kilęs 24-erių R. Navardauskas, kaip ir dar 26 dviratininkai, nuo nugalėtojo atsiliko 5 sek.

„Labai džiaugiamės R. Navardausko pasiekimu. Aštuntoji vieta pasaulio čempionate – puikus rezultatas. Juk Ramūnas elito varžybose dalyvauja dar tik antrą sezoną“, – teigė Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Vaclovas Šiugždinis.

24-erių metų Evaldas Šiškevičius (+8.55) užėmė 96-ąją vietą, o 26-erių metų Ignatas Konovalovas finišo nepasiekė.

Lenktynėse dalyvavo 207 dviratininkai iš 48 šalių. Iš viso klasifikuoti 122 dviratininkai.

1998 metų pasaulio čempionate Raimondas Rumšas buvo devintas.