Istoriją perrašę vokiečiai – pasaulio čempionai

Brazilijoje finišavo mėnesį trukęs 20-as FIFA pasaulio futbolo čempionatas. Sekmadienį legendiniame Rio de Ženeiro „Maracanos“ stadione vykusiame finale Vokietijos rinktinė po pratęsimo 1:0 (0:0; 0:0; 0:0; 1:0) palaužė argentiniečių pasipriešinimą.

Pirmąja Europos komanda, triumfavusia Amerikos žemyne, tapusi Vokietija iškovojo ketvirtą planetos pirmenybių trofėjų. Tuo tarpu argentiniečiai trečią kartą liko antri.

Vienintelį ir pergalingą įvartį 113-ą mačo minutę įmušė tik antro kėlinio pabaigoje aikštėje pasirodęs 22-ejų metų Mario Gotze.

Rungtynės:

Vokietija 1 - 0 Argentina
113' [1 - 0] Mario Gotze

Tai buvo trečioji šių rinktinių akistata planetos pirmenybių finaluose: 1986-aisiais Meksikoje 3:2 laimėjo Argentina, o 1990 metais Italijoje 1:0 stipresni buvo tuometinės Vakarų Vokietijos futbolininkai.

Iš viso iki šio finalo komandos tarpusavyje žaidė 20 kartų - iš jų 9 mačai baigėsi argentiniečių triumfu, 6 kartus pergalėmis džiaugėsi vokiečiai, 5 sykius komandos išsiskyrė taikiai.

Finalo dvikovai teisėjavo italas Nicola Rizzoli.