„Atlantas“ – antrajame Europos lygos atrankos etape

Ketvirtadienį atsakomosiose 2014-2015 metų sezono Europos lygos (Europa League) futbolo turnyro pirmojo kvalifikacinio etapo rungtynėse šalies vicečempionas Klaipėdos „Atlantas“ uostamiestyje 3:1 (1:0) nugalėjo „FC Differdange 03“ (Liuksemburgas) vienuolikę ir, atsirevanšavęs už nesėkmę 0:1 (0:0) svečiuose, pateko į kitą varžybų etapą.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Po devynerių metų pertraukos vėl Europoje žaidžiantys „Atlanto“ futbolininkai sėkmingai pradėjo atsakomąjį susitikimą ir jau 10 min. Kazimieras Gnedojus įmušė pirmąjį įvartį į svečių vartus.

Po devynių minučių raudona kortelė buvo parodyta svečių gynėjui Mehdi Martinui ir, atrodė, kad klaipėdiečiams nesunku bus išnaudoti kiekybinį pranašumą.

Antrąjį įvartį į varžovų vartus antrojo kėlinio viduryje įmušė Marius Papšys (62 min. iš 11 m baudinio), bet 81-ą minutę jau Philipe`as Lebresne siunčia kamuolį į „Atlanto“ vartus ir šis rezultatas jau tenkina svečius.

Tačiau pergalingą įvartį, išvedusį uostamiesčio klubą į kitą varžybų etapą pelno vos prieš porą minučių aikštėje pasirodęs Maksimas Maksimovas (89 min.).

Antrajame kvalifikaciniame etape „Atlanto“ komandos laukia grėsmingesnis varžovas – Gedimino Vičiaus Karagandos „Šachtior“ (Kazachstanas) klubas, dusyk (2:1 ir 4:0) nugalėjęs Giumrio „Širak“ (Armėnija) ekipą.

Sėkmingai pirmąjį barjerą įveikė ir Mindaugo Bagužio Silamiajės „Kalev“ (Estija) klubas. „Kalev“ futbolininkai atsakomosiose rungtynėse svečiuose po pratęsimo 2:3 (1:1, 1:2) nusileido Espo „Honka“ (Suomija) ekipai, tačiau į kitą etapą pateko dėl svečiuose daugiau įmuštų įvarčių, nes pirmajame susitikime namuose šventė pergalę 2:1 (1:0).

M. Bagužis aikštėje pasirodė 25-ą minutę vietoj Aleksandro Volodino.

Antrajame kvalifikaciniame etape „Kalev“ vienuolikė žais su Krasnodaro „Krasnodar“ (Rusija) komanda.

Kitų ketvirtadienį pasibaigusių, tačiau neskelbtų, šio turnyro atsakomųjų rungtynių rezultatai (* – pažymėta komanda, patekusi į kitą varžybų etapą; skliaustuose – pirmųjų rungtynių rezultatai):

*„KF Laci“ (Albanija) – Velenės „NK Rudar“ (Slovėnija) 1:1 (1:1)
11 m baudinių seriją 3:2 laimėjo „KF Laci“ (Albanija) klubas.

*Šačcherės „Čichura“ (Gruzija) – Turnovo „FK Horizont“ (Makedonija) 3:1 (1:0)

*„FK Haugesund“ (Norvegija) – „Airbus UK“ (Velsas) 2:1 (1:1)

*Baku „Inter“ (Azerbaidžanas) – „FC Tiraspol“ (Moldova) 3:1 (3:2)

„FK Jelgava“ (Latvija) – *„Rosenborg BK“ (Norvegija) 0:2 (0:4)

*Talino „Kalju Nomme“ (Estija) – Reikjaviko „Fram“ (Islandija) 2:2 (1:0)

„UE Sant Julia“ (Andora) – *Belgrado „Čukarički“ (Serbija) 0:0 (0:4)