Portugalija po žaidimo su JAV vis dar turi vilčių žengti toliau

Pasaulio futbolo čempionato antrąjį grupės etapo turą užbaigė G grupės rungtynės tarp JAV ir Portugalijos. Portugalams šis čempionatas prasidėjo ypač prastai – skaudus pralaimėjimas vokiečiams, raudona kortelė Pepe ir traumą patyręs Fabio Coentrao. Tačiau jų viltis išsikapstyti iki aštuntfinalio išgelbėjo komandos lyderis Cristiano Ronaldo.
Xinhua/Sipa USA nuotr.

Rungtynių transliacijos įrašą žiūrėkite čia.

Po lygiųjų su JAV portugalai yra priklausomi nuo kitų komandų rezultatų. Jų uždavinys – laimėti paskutines rungtynes su Gana keturių įvarčių skirtumu.

Nani jau penktąją rungtynių minutę išvedė Portugaliją į priekį. Po siaubingos Matto Beslerio klaidos kamuolys atsidūrė pas Nani, kuris tuo tinkamai pasinaudojo – įmušė į vartus. Per likusį laiką pirmajame kėlinyje rezultatas nepasikeitė, nes amerikiečius ne kartą gelbėjo puikiai žaidęs vartininkas Timas Howardas.

64-ąją minutę rezultatą išlygino Jermaine`as Jonesas. Nuostabus amerikiečio smūgis iš toli dešine koja į tolimąjį apatinį vartų kampą. Tai buvo pirmasis jo įvartis pasaulio futbolo čempionate.

81-ąją minutę amerikiečius į priekį išvedė vos rungtynių didvyriu netapęs Clintas Dempsey, kuris sukūrė dar vieną stebuklą. Prie pat vartų atsidūręs ir praktiškai pilvu įmušęs įvartį amerikietis išvedė savo komandą į priekį.

Paskutinę pridėto laiko minutę Silvestre Varela po Cristiano Ronaldo perdavimo iš dešiniojo krašto tiksliu smūgiu galva išlygino rezultatą ir išplėšė lygiąsias.

Dabar Portugalija turi dvi sąlygas, kurias įvykdžius jie patektų į aštuntfinalį – jie turi 4:0 triuškinti Ganą ir tikėtis, kad Vokietija 3:0 nugalės JAV.

Pirmosiose čempionato rungtynėse JAV 2:1 nugalėjo Ganą, o Portugalija 0:4 nusileido Vokietijai.

Vietas aštuntfinalyje jau užsitikrinusios rinktinės: Argentina, Kosta Rika, Nyderlandai, Čilė, Kolumbija, Belgija.

Po grupės etapo iškrentančios rinktinės: Anglija, Ispanija, Kamerūnas, Australija, Bosnija ir Hercegovina.