Įtikinama Alžyro pergalė – po 32 metų pertraukos

Brazilijoje vykstančio 20-ojo FIFA pasaulio futbolo čempionato H grupė baigė antrą turą. Kiek nelauktai gražioje, atkaklioje ir rezultatyvioje kovoje Porto Alegre mieste esančiame „Beira-Rio“ stadione Alžyro futbolininkai rezultatu 4:2 (3:0) nugalėjo Pietų Korėjos rinktinę.

Rungtynių transliacijos įrašą žiūrėkite čia.

Mačas prasidėjo pakiliai žaidusių Alžyro futbolininkų atakomis. 26-ą minutę pirmą įvartį pelnė Islamas Slimani. Po dviejų minučių afrikiečiai padvigubino rezultatą, o dar po dešimties Abdelmoumene Djabou smūgis davė Alžyro ekipai trijų įvarčių persvarą.

Nors Pietų Korėjos žaidėjai per pirmą kėlinį nesugebėjo atlikti nė vieno smūgio, po pertraukos jie atrodė kaip naujai gimę ir jau po 5 minučių sušvelnino rezultatą.

62-ą minutę korėjiečių entuziazmą primažino tikslus Yasine Brahimi smūgis. Vis dėlto Pietų Korėjos rinktinė nesiruošė taip lengvai pasiduoti – 72-ą minutę antrą įvartį pelnė Ja-Cheolas Koo.

Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko padaryti Azijos atstovams. Rungtynių teisėjo iš Kolumbijos Wilmaro Roldano finalinis švilpukas paskelbė, kad Alžyro komanda iškovojo pirmą pergalę pasaulio čempionatuose po 32 metų pertraukos. Paskutinį kartą jiems tai padaryti pavyko 1982-aisiais Ispanijoje (2:1 įveikta Vakarų Vokietija ir 3:2 nugalėta Čilė).

Kitoje šios grupės dvikovoje Belgijos rinktinė 1:0 palaužė rusų pasipriešinimą ir užsitikrino kelialapį į turnyro aštuntfinalį.

Paskutiniame ture dėl antrojo kelialapio virs itin atkakli kova, nes visos trys komandos dar turi vilčių jį iškovoti. Alžyras kovos su rusais, o Pietų Korėja – su belgais.

Pietų Korėjos rinktinė FIFA reitinge užima tik 57-ą vietą, o jų varžovai iš Alžyro žengia 22-i.

Rungtynės:

Pietų Korėja 2 – 4 Alžyras
26' [0 - 1] Islam Slimani
28' [0 - 2] Rafik Halliche
38' [0 - 3] Abdelmoumene Djabou
50' [1 - 3] Heung-Min Son
62' [1 - 4] Yasine Brahimi
72' [2 - 4] Ja-Cheol Koo