Kroatijos futbolininkai sutriuškino Kamerūną ir tęsia kovą dėl vietos pasaulio čempionato aštuntfinalyje

Antrosiose pasaulio futbolo čempionato Brazilijoje keturių ekipų A grupės antrojo turo rungtynėse Kroatijos rinktinė net 4:0 sutriuškino Kamerūno ekipą ir, iškovojusi pirmąją pergalę, išsaugojo galimybes patekti į atkrintamąsias varžybas.

Pirmajame kėlinyje kroatus į priekį išvedė Ivica Oličius (11 min.), o kėlinio pabaigoje už chuliganišką elgesį raudona kortelė buvo parodyta kamerūniečiui Alexui Songui (40 min.).

Kiekybinę persvarą kroatai antrajame kėlinyje išnaudojo vienu Ivano Perisičiaus (48 min.) bei dviem Mario Mandžukičiaus (61 min.) įvarčiais.

A grupės lyderių Brazilijos ir Meksikos komandų dvikova antrajame ture dar pirmadienį baigėsi lygiosiomis 0:0.

raudonos kortelės           1           0
kamuolio kontrolė          49 proc.    51 proc.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Brazilija    2 1 1 0 3:1 4
2. Meksika      2 1 1 0 1:0 4
3. Kroatija     2 1 0 1 5:3 3
4. Kamerūnas    2 0 0 2 0:5 0

Trečiajame A grupės ture birželio 23 dieną Kroatijos ir Meksikos rinktinės išsiaiškins tarpusavy kelialapio į aštuntfinalį savininką, o Kamerūno futbolininkai baigs pirmenybes maču su Brazilija.

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai - po 3 įvarčius - Thomas Mülleris (Vokietija), Arjenas Robbenas ir Robinas Van Persie'is (abu - Olandija).

Pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje dalyvauja 32 rinktinės, kurios pirmajame etape suskirstytos į aštuonias grupės. Į pirmenybių aštuntfinalį pateks dvi geriausios kiekvienos grupės vienuolikės.

Rungtynių vaizdo įrašą žiūrėkite čia.

LRT – oficialus pasaulio futbolo čempionato transliuotojas. Rungtynes galite tiesiogiai stebėti per LRT televiziją, raiškiosios televizijos kanalą LRT HD, LRT Kultūrą bei portale LRT.lt (tik Lietuvos teritorijoje).