Ėjikė N. Aidietytė antrą kartą šiemet pagerino Lietuvos rekordą

Penktadienį Alytuje vykusiose „European Athletics Permit Meeting“ sportinio ėjimo varžybose Neringa Aidietytė 36 sek. pagerino kiek daugiau nei mėnesį gyvavusi Lietuvos moterų rekordą 20 km distancijoje.
D. Škarnulio (DELFI.lt) nuotr.

Moterų varžybose triumfavusi N. Aidietytė distanciją įveikė per 1 val. 29 min. 1 sek. Ankstesnį rekordą – 1 val. 29 min. 37 sek. – Lietuvos ėjikė pasiekė gegužės pradžioje.

„Nenoriu pasirodyti godi, bet norėjau visko – ir laimėti, ir pagerinti rekordą. Apetitas auga besitreniruojant. Jei būčiau pagerinusi rekordą, bet būčiau pralaimėjusi, tikrai nusivilčiau, nes rekordas jau būtų ne mano“, – kalbėjo N. Aidietytė.

Antrąją vietą užėmusi Gvatemalos atstovė Mirna Sucely Ortiz nuo N. Aidietytės atsiliko 44 sek. Trečia finišavo geriausią sezono rezultatą pasiekusi Brigita Virbalytė – 1 val. 31 min.

Drauge vyko ir Lietuvos 20 km sportinio ėjimo čempionatas, kuriame pirmoji vieta atiteko N. Aidietytei, antroji – B. Virbalytei, o trečioji – Ingai Mastianicai (1 val. 40 min. 18 sek.).

Čempionato nugalėtojams tiek vyrų, tiek moterų varžybose atiteko 1000 eurų čekis.

Vyrų 20 km distancijoje Alytuje triumfavo Londono olimpinių žaidynių vicečempionas Erikas Bernabe Barrondo iš Gvatemalos. Jis nuotolį įveikė per 1 val. 23 min. 10 sek. bei 13 sekundžių aplenkė antrą vietą užėmusį baltarusį Dmitrijų Dziubiną.

Šeštas finišavo bei Lietuvos čempiono titulą iškovojo Tadas Šuškevičius (1:24.52).

Antrąją vietą tarp lietuvių užėmė Marius Šavelskis (1:25.00), trečiąją – asmeninį rekordą pagerinęs Ričardas Rekstas (1.27.10).

10 km vaikinų ir merginų rungčių nugalėtojais tapo vokietis Haineris Terpas  bei suomė Henrika Parviainen.