Lietuva po abejotino baudinio pralaimėjo Lenkijai draugiškas futbolo rungtynes

Lietuvos futbolo rinktinė penktadienį tęsė pasirengimą rudenį startuojančioms 2016 metų Europos čempionato atrankos varžyboms. Lietuvos varžovai Gdanske buvo Lenkijos futbolininkai ir jų aršūs fanai, kurių „PGE Arena“ stadione buvo beveik 30 tūkst. Mūsiškiai po atkaklios kovos pralaimėjo 1:2 (1:0).
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Lietuva pirmavo po 44-ą minutė Luko Spalvio pelnyto įvarčio. 59-ą minutę Arkadiuszas Milikas santykį išlygino, o 79-ą minutę lenkų lyderis Robertas Lewandowski po abejotinai teisėjo iš Japonijos skirto 11 metrų baudinio persvėrė rezultatą – 2:1.

Lenkijos rinktinė dvikovai su Lietuva išrikiavo pajėgiausią sudėtį – komandoje buvo net 20 legionierių.

Bendra tarpusavio dvikovų istorija, kurią sudaro kontrolinės rungtynės, mūsiškiams nėra palanki – per 9 kartus iškovotos dvi pergalės ir pasiektos trejos lygiosios.

2006 metais Lietuvos rinktinė iškovojo netikėtą pergalę 1:0 Belchatuve, 2009-ais Portugalijoje rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1, o prieš trejus metus (2011 metų kovo 25 d.) Kaune lietuviai nukovė lenkus 2:0. Pastarąjį kartą lenkai įveikė Lietuvą tik tolimais 2003-iais (3:1).

Rezultatas:

Lenkija 2 – 1 Lietuva

44` Lukas Spalvis [0 – 1]

59` Arkadiusz Milik [1 – 1]

79` Robert Lewandowski [2 – 1] (iš 11 metrų baudinio)

Lenkija: Artur Boruc (46` Wojciech Szczęsny), Kamil Glik, Grzegorz Wojtkowiak, Lukasz Piszczek, Maciej Wilusz, Mateusz Klich, Kamil Grosicki, Maciej Rybus, Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Lietuva Giedrius Arlauskis, Egidijus Vaitkūnas, Georgas Freidgeimas, Tadas Kijanskas, Vytautas Andriuškevičius, Saulius Mikoliūnas (55` Vytautas Lukša), Artūras Žulpa, Fiodoras Černychas (85` Ramūnas Radavičius), Gediminas Vičius (68` Mantas Kuklys), Karolis Chvedukas (89` Simonas Stankevičius), Lukas Spalvis (83` Ričardas Beniušis).

Rungtynių eiga:

Susitikimo pradžioje aktyvesni buvo lenkai, bet mūsiškiai patikimai gynėsi. Lenkijos futbolininkai kontroliavo kamuolį ir kelis kartus bandė savo laimę smūgiuodami iš toli. 6-ą min. Saulius Mikoliūnas pradėjo ir baigė Lietuvos rinktinės ataką. Netrukus jau lenkai kėlė du kampinius iš eilės. 10-ą min. Lukszas Piszczekas labai pavojingai smūgiavo į lietuvių vartus.

Lenkai spaudė svečius iš Lietuvos. Sužaidus 15 min. žaidimas išsilygino. 19-ą min. Lukas Spalvis galva smūgiavo virš vartų. Vyko lygiaverčių varžovų dvikovą. kėlinio pabaigoje lenkai vėl padidino spaudimą mūsiškiams. 32-ą min. L. Spalvis neišnaudojo neblogos progos, o 34-ą min. Arkadiuszo Miliko smūgį atrėmė Giedrius Arlauskis. Po minutės mūsų vartininkas vėl buvo budrus.

37-ą min. G. Arlauskis du kartus iš eilės gelbėjo Lietuvos rinktinę. Lenkai dažnai provokavo teisėją iš Japonijos skirti 11 metrų baudinį. 44-ą min. Lietuvos rinktinė surengė puikų derinį. Po Fiodoro Černycho perdavimo iš kairio atakos sparno L. Spalvis iššoko vienas prieš vartininką ir smūgiavo galva, bet kamuolys pataikė į virpstą. Jaunasis lietuvių puolėjas pakartotiniu stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą. Po pirmo kėlinio Lietuva pirmavo 1:0.

Antras kėlinys prasidėjo lenkų atakomis, bet 50-ą min. F. Černychas vos po individualaus reido dešiniu kraštu neįmušė antro įvarčio. Netrukus pavojingi išpuoliu atsakė ir Robertas Lewandowskis. 52–ą min. po A. Miliko smūgio vartus išgelbėjo G. Arlauskis. O po minutės R. Lewandowskio pasiųstą kamuolį nuo vartų linijos išmušė Vytautas Andriuškevičius.

Lenkų futbolininkai skubėjo lyginti santykį ir 59-ą min. A. Milikas pasiuntė kamuolį į mūsiškių vartus – 1:1. Lenkai nemažino apsukų ir vėl prie Lietuvos rinktinės vartų kilo „gaisrai“. Vieno epizodo metu traumą patyrė G. Arlauskis. Lenkijos komanda perėmė žaidimo kontrolę.

64-ą min. ir 66-ą min. lenkai pavojingai smūgiavo į lietuvių vartus. 70-ą min. savo atstovaujamą ekipą gelbėjo G. Arlauskis. Aikštės šeimininkai visiškai perėmė kamuolio kontrolę. 77-ą min. Georgas Freidgeimas perėmė kamuolį iš pavojingai prie vartų artėjusio varžovo. Po minutės lietuvių gynėjui už pražangą prieš R. Lewandowskį buvo skirtas 11 metrų baudinys. Pats nukentėjusysis jį ir realizavo – 2:1.

86-ą min. po keitimo aikštėje pasirodęs Ričardas Beniušis neišnaudojo progos išlyginti santykį. Teisėjas antrą kėlinį pratęsė 4 min. 92-ą min. R. Lewandowskis suklaidino G. Arlauskį, bet nepataikė į tuščius vartus.

Pasaulio futbolo čempionatas vyks birželio 12 – liepos 13 dienomis. Visas 64 čempionato rungtynes tiesiogiai rodys LRT: 56 rungtynės bus transliuojamos per LRT televiziją ir raiškiosios televizijos kanalą LRT HD, 8 – per LRT Kultūros kanalą. Visas rungtynes bus galima stebėti ir internetu (tik Lietuvos teritorijoje).