Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė pralaimėjimo penktą kartą

Lietuvos jaunimo (iki 21 metų; U-21) futbolo rinktinė ketvirtadienį patyrė penktąjį pralaimėjimą 2015 metų Europos čempionato devintose pirmosios atrankos grupės rungtynėse, ketvirtadienį sostinėje 0:3 (0:1) turėjusi pripažinti antrąją vietą grupėje užimančių Moldovos (16 taškų) bendraamžių pranašumą.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Tokiu pačiu rezultatu lietuviai varžovams pralaimėjo ir svečiuose.

Ketvirtadienį du įvarčius nugalėtojams pelnė Igoris Dima (69 ir 68 min.), vieną – Nicolae Milinceanu (31 min.).

Pasak pranešimo, pirmajame mačo sostinėje kėlinyje lietuviai šiek tiek daugiau kontroliavo kamuolį. Moldovos rinktinės žaidimas buvo labiau paremtas kontratakomis.

Jau 9-ą minutę puikų Mindaugo Grigaravičiaus skersuotą perdavimą iš dešinioji krašto gavęs Tomas Dapkus atsidūrė puikioje padėtyje šalia varžovų vartų, tačiau pastarajam pritrūko tikslumo atliekant smūgį vienu lietimu.

Iki tol Moldovos futbolininkai pavojingų progų praktiškai neturėjo, tačiau 30-ą min. nugara į vartus kamuolį gavęs Nicolae Milinceanu pirmu lietimu pasisuko vartų link ir antruoju maždaug iš 19 metrų pasiuntė kamuolį į kairį apatinį vartų kampą.

Jau po poros minučių Aurimo Vilkaičio atliktą tikslų perdavimą iš savo aikštės pusės gavęs Klaudijus Upstas turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau smūgį nesunkiai atrėmė vartininkas.

Antrąjį kėlinį lietuviai pradėjo aktyviai atakuodami varžovus, tačiau vėl sėkmė šypsojosi moldavams. 68 minutę puikų reidą dešiniuoju kraštu i baudos aikštelę atlikęs Danas Spataru perdavė kamuolį 13-ajam numeriui – Igoriui Dimai, kuris nesunkiai pasiuntė kamuolį į tinklą.

70-ą minutę po Dovydas Norvilas buvo atsidūręs vienas prieš vartininką, tačiau pastarasis laiku išėjo iš vartų ir atrėmė smūgį.

Per likusį laiką lietuviai neįstengė varžovams atsakyti bent įvarčiu, tuo tarpu svečių futbolininkas I. Dima pademonstravęs savo individualius sugebėjimus pelnė savo antrąjį ir komandos trečiąjį įvartį.

Artimiausias rungtynes lietuviai žais rugsėjo 5 dieną su vietą atkrintamosiose varžybose jau užsitikrinusia Anglijos ekipa, kuri pirmojo rato mače lietuvius sutriuškino 5:0.

Pirmosios atrankos grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Anglija          8 7 1 0  27:2  22
2. Moldova       9 5 1 3  12:3  16
3. Suomija        8 3 3 2  10:8  12
4. Velsas          8 3 1 4   9:10 10
5. Lietuva         8 2 1 5   5:17  7
6. San Marinas  9 1 1 7   2:25  4

Iš viso kvalifikaciniame etape dalyvauja 52 į dešimt atrankos grupių suskirstytos Senojo žemyno jaunimo rinktinės. Į atkrintamąsias varžybas pateks visų dešimties grupių nugalėtojos ir keturios geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos.