„Lietuvos ryto“ krepšininkai seriją dėl LKL bronzos pradėjo lengva pergale

Ketvirtadienio vakarą į Vilniaus „Siemens“ areną krepšinio gerbėjai rinkosi negausiai. Pustuštėje arenoje įvyko pirmosios LKL serijos iki trijų pergalių mažojo finalo rungtynės. Prienų „TonyBet“ parako pasipriešinti Vilniaus „Lietuvos rytui“ turėjo tik vienam ketvirčiui ir seriją pradėjo skaudžiu pralaimėjimu.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

„Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ 95:66 (21:23, 27:19, 26:11)

Mažiau nei pusiau užpildytoje „Siemens“ arenoje pirmąsias LKL mažojo finalo serijos rungtynes šeimininkai pradėjo itin vangiai. Po pirmųjų trijų minučių „TonyBet“ pirmavo 6:0. Atsigavę vilniečiai iki kėlinio pabaigos sumažino atsilikimą iki dviejų taškų ir per likusias rungtynes „TonyBet“ krepšininkams apie pergalę pagalvoti neleido.

Prienų krepšininkai į gilią duobę įkrito trečiajame kėlinyje, kai per penkias minutes nesugebėjo pelnyti nei taško. Prieš paskutinį ketvirtį intriga šiose rungtynėse visai išnyko.

Nors Prienų ekipos treneris Virginijus Šeškus daug pagyrų savo krepšininkams pasakyti negalėjo, jo sūnus Domantas Šeškus kovingumu sužavėjo net ir priešininkų komandos sirgalius. „TonyBet“ trenerio sūnus surinko 11 taškų.

Vilniečių ekipoje rezultatyviausias buvo 19 taškų pelnęs Darius Songaila.

Antrosios serijos rungtynės vyks Prienuose šį sekmadienį.

Ketvirtasis  kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ 95:66

Aikštėje pasirodė ir kitas Virginiaus Šeškaus sūnus – Vilniaus komandoje rungtyniaujantis Edvinas Šeškus. Tiesa, jam žymiau pasižymėti nepavyko.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ 72:53 (21:23, 27:19, 26:11)

Martynas Gecevičius kėlinį pradėjo pataikydamas jau ketvirtąjį tritaškį. Renaldas Seibutis pataikė pirmąjį savo dvitaškį šiose rungtynėse. Įpusėjus kėliniui „Lietuvos rytas“ buvo įmetęs 10 taškų be atsako. Netrukus šeimininkai įgijo jau 18 taškų pranašumą. Prienams vis nepavyko atidaryti savo taškų kraitį šiame kėlinyje. Šią Prienų komandos taškų tylą pralaužė Martyno Linkevičiaus dvitaškis. Per antrąją kėlinio dalį Prienų krepšininkai įmetė 11 taškų, tačiau prieš paskutinį ketvirtį vis tiek.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ 48:42 (21:23, 27:19)

Antrajame kėlinyje rezultatą vilniečių naudai tritaškiu persvėrė Steponas Babrauskas. Domantas Šeškus taip pat atsakė tritaškiu. Sužaidus pusė kėlinio du iš eilės tritaškius pataikė ir rezultatą vilniečių naudai persvėrė Martynas Gecevičius. M.Lukauskis tritaškiu išlygino rezultatą, bet dar vieną tolimą metimą pataikė ir M. Gecevičius. Iki kėlinio pabaigos vilniečiai susikrovė šešių taškų pranašumą. Per pirmąją žaidimo dalį Darius Songaila pelnė 12 taškų, po 9 pridėjo M.Gecevičius ir A. Kavaliauskas. Prienų ekipai 13 taškų įmetė M. Lukauskis.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ 21:23

Mažiau nei pusiau užpildytoje „Siemens“ arenoje pirmąsias LKL mažojo finalo serijos rungtynes šeimininkai pradėjo itin vangiai. Po pirmųjų trijų minučių „TonyBet“ pirmavo 6:0. Tuomet šešis taškus iš eilės pelnė Antanas Kavaliauskas. Sužaidus daugiau nei pusę kėlinio „Lietuvos ryto“ komandoje buvo pasižymėję tik A.Kavaliauskas ir Darius Songaila. Prieniškiai pataikė net tris tritaškius. Pirmąjį vilniečių tritaškį pataikė Z. Dowdellas. Prienų ekipoje po 7 taškus surinko M.Lukauskis ir Ž. Janavičius.

Startiniai penketai:

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Omaras Cookas, Antanas Kavaliauskas, Darius Songaila.

„TonyBet“: Žygimantas Janavičius, Laimonas Kisielius, Mindaugas Lukauskis, Artūras Valeika, Martynas Linkevičius.

Prienų „TonyBet“ ekipa mažojo finalo serijos turėjo laukti net tris savaites. Komandos treneris Virginijus Šeškus neslėpė, kad tai lėmė didžiulius finansinius nuostolius ir žalingą žaidybinę pertrauką. Komanda norėjo bronzos medalius varžovams atiduoti ir be kovos, tačiau išgirdę apie galimas sankcijas ir finansinę nuobaudą, apsigalvojo.

Tokia situacija susiklostė, nes Vilniaus „Lietuvos rytas“ kovojo VTB lygoje, kurioje pasiekė pusfinalio etapą, tačiau nusileido „Nižnij Novgorod“ ekipai ir pagaliau gali sužaisti LKL mažojo finalo seriją.

Šių komandų sezonas buvo skirtingas. Prienų „TonyBet“ pranoko daugelio ekspertų lūkesčius – laimėjo LKF taurę ir įkando Lietuvos krepšinio grandams. Tiesa, pergalę ir bronzos medalius visi žada emociškai palūžusiems vilniečiams.

„Lietuvos rytas“ pralaimėjo lemiamas pusfinalio rungtynes Kauno „Žalgiriui“ ir nepateko į LKL finalą. VTB lygoje komanda kovėsi dėl kelialapio į Eurolygą, tačiau ir ten nepasisekė. LKL bronza būtų „Lietuvos ryto“ paguodos prizas.