Atranka į pasaulio čempionatą: lietuviai nenusileido slovakams – 1:1

Lietuvos futbolo rinktinė turėjo šansą. Ir net ne vieną. Atrankos į pasaulio futbolo čempionatą starte – mače Vilniuje su Slovakija – mūsiškiai pirmieji išsiveržė į priekį, bet persvaros neišsaugojo.
Lietuvos futbolininkai džiaugiasi pelnytu įvarčiu, BFL nuotr.

Lietuvos futbolo rinktinė turėjo šansą. Ir net ne vieną. Atrankos į pasaulio futbolo čempionatą starte – mače Vilniuje su Slovakija – mūsiškiai pirmieji išsiveržė į priekį, bet persvaros neišsaugojo. Csaba Laszlo treniruojami lietuviai taip pat beveik visą antrą kėlinį žaidė turėdami vienu žaidėju daugiau, tačiau šio pranašumo neišnaudojo. Kovingas mūšis baigėsi taikiai – 1:1.

Nors C. Laszlo vėl liko be pergalės prie Lietuvos rinktinės vairo, tačiau savo įrodė. Vengro treniruojamiems mūsiškiams ne viskas sekėsi, tačiau jie bandė žaisti futbolą, kontroliuoti kamuolį ir siekė pergalės.

Tuo tarpu ne vieną Europos futbolo žvaigždę į Lietuvą atsivežę slovakai aikštę paliko nuleistomis galvomis. Prieš mačą jie buvo laikomi aiškiais favoritais, tačiau turėjo dalytis taškais su kovingai žaidusiais lietuviais.

Lietuviai pirmieji išsiveržė į priekį, kai po baudos smūgio kamuolį galva į vartus nukreipė Marius Žaliūkas (1:0, 17 min.). Aukščiausiai iš visų iškilęs gynėjas už nugaros paliko net ir „Manchester City“ milijonais šią vasarą viliotą „Liverpool“ bei Slovakijos rinktinės gynybos žvaigždę Martiną Škrtelį.

Išsiveržę į priekį šeimininkai įgavo dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Saugojo kamuolį, bandė žaisti lyg „Barcelona“ – trumpais žemais perdavimais.

Deja, kėlinio pabaigoje išlindo juodas praeities šešėlis. Gediminas Vičius aikštės viduryje prarado kamuolį, pasipylė klaidų virtinė, kuri baigėsi Mareko Saparos smūgiu ir rikošetu, suklaidinusiu Žydrūną Karčemarską (1:1, 40 min.).

Nesėkmė išmušė rinktinę iš vėžių. Net ir sulaukę teisėjo dovanos – Viktoro Pečovskio (55 min.) pašalinimo iš aikštės už pražangą prieš Edgarą Česnauskį – lietuviai atrodė susikaustę ir bijojo dar kartą suklysti.

Mūsiškių atakoms trūko tikslumo, kūrybingumo, tuo tarpu slovakai, net ir žaisdami vienu žaidėju mažiau, turėjo savo šansų.

Pabaigoje lietuviai pabandė išplėšti pergalę, užgulė svečių vartus, ir galbūt būtų tai pasiekę, jei Tadas Labukas nebūtų kvailai pabandęs įvarčio pelnyti ranka, taip atimdamas galimybę iš už jo nugaros stovėjusio Arūno Klimavičiaus. Už šį epizodą T. Labukas (90+4 min.) dar buvo nubaustas antrąja geltona kortele.

Antradienį – su graikais

Iškovojusi tašką G grupės starte Lietuva kartu su Slovakija dalinasi trečią vietą. Pirmauja net 8:1 (4:0) svečiuose Lichtenšteiną sutriuškinusi Bosnija ir Hercegovina bei Latvijos išbandymą taip pat išvykoje 2:1 (0:1) įveikusi Graikija. Namuose žaidę latviai po pirmojo kėlinio net pirmavo 1:0, bet antrajame praleido du įvarčius ir turėjo pripažinti G grupės favortitų pranašumą.

Kitą mačą atrankoje į 2014 metų pasaulio futbolo čempionatą Brazilijoje Lietuva žais antradienį, rugsėjo 11 dieną, išvykoje su Graikija.