Los Andželo „Kings“ ledo ritulininkai trečią kartą tapo NHL Vakarų konferencijos čempionais

Septintosiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Vakarų konferencijos finalo rungtynėse Los Andželo „Kings“ klubas sekmadienį svečiuose 22 tūkst. žiūrovų akivaizdoje po pratęsimo 5:4 (2:3, 1:1, 1:0, 1:0) įveikė Stenlio taurės savininkus Čikagos „Blackhawks“ ledo ritulininkus, laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-3 bei trečią kartą tapo konferencijos čempionu.
USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Pirmąjį mačą savo arenoje Čikagos ekipa, siekusi trečiosios Stenlio taurės per penkerius pastaruosius metus, laimėjo 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), o antrąjį pralaimėjo 2:6 (1:0, 1:1, 0:5). Trečiajame bei ketvirtajame mačuose Stenlio taurės savininkai išvykoje turėjo pripažinti arenos šeimininkų bei 1993 ir 2012 metų Vakarų konferencijos čempionų „Kings“ ledo ritulininkų pranašumą – 3:4 (2:1, 0:2, 1:1) ir 2:5 (0:3, 1:1, 1:1). Serijai sugrįžus į Čikagą, penktąsias rungtynes „Blackhawks“ laimėjo po dviejų pratęsimų 5:4 (3:2, 0:2, 1:0, 0:0, 1:0), bei varžovus svečiuose privertė pasiduoti šeštajame mače – 4:3 (0:1, 2:0, 2:2).

Sekmadienio susitikime įvarčius nugalėtojams, kurie Stenlio taurės savininkais buvo vienintelį kartą 2012 metais, pelnė Jeffas Carteris (16:31), Justinas Williamsas (17:22; 1 rezultatyvus perdavimas), Tyleris Toffoli (30:31; 1 rezultatyvus perdavimas), Marianas Gaborikas (52:43) ir Alecas Martinezas (65:47).

Arenos šeimininkų gretose įvarčiais pasižymėjo Brandonas Saadas (5:06), Jonathanas Toewsas (8:36) bei Patrickas Sharpas (17:34 ir 38:25).

„Kings“ ekipos varžove NHL Stenlio taurės finale bus keturiskart (1928, 1933, 1940 ir 1994 metais) šio prizo savininkės Niujorko „Rangers“ komanda, Rytų konferencijos finale 4-2 (7:2, 3:1, 2:3 (po pratęsimo), 3:2 (po pratęsimo), 4:7, 1:0) nugalėjusi Monrealio „Canadiens“ ledo ritulininkus. Pirmąjį serijos iki keturių pergalių mačą klubai trečiadienį žais Los Andžele.