„Žalgiris“ per du kėlinius paskandino „Neptūną“

Trečiadienį Klaipėdoje vykusiose trečiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynėse vietos „Neptūnas“ 75:82 (19:26, 14:25, 25:14, 17:17) pastarųjų trejų metų čempionams Kauno „Žalgirio“ krepšininkams ir serijoje iki keturių pergalių atsilieka 1:2.
T. Lukšio (zalgiris.lt) nuotr.

Neptūniečiai laimėjo pirmą dvikovą 71:59, o žalgiriečiai antrąją – 92:83.

Ketvirtasis LKL finalo susitikimas bus žaidžiamos šeštadienį Kaune.

Rungtynių eiga

Pirmajame kėlinyje žalgiriečiai puikiai dalinosi kamuoliu ir atliko net 10 rezultatyvių perdavimų. Iš pradžių Paulius Jankūnas pelnė 4 taškus bei Justinas Dentmonas užbaigė greitą ataką (6:3), o po to prabilo Kauno ekipos toliašaudė artilerija. Po P. Jankūno perdavimų tritaškius smeigė Vytenis Lipkevičius ir J. Dentmonas bei vėliau iš toli pasižymėjo pats P. Jankūnas (15:10). „Žalgiriui“ atitrūkti trukdė prasta kova dėl kamuolių – po netaiklių metimų „Neptūnas“ turėjo net 7 papildomus šansus. Į aikštelę žengęs Artūras Gudaitis iškart krepšį sudrebino dviem dėjimais (20:15). Pirmojo kėlinio pabaigoje Šarūnas Jasikevičius taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio, o J. Dentmonas pridėjo dar 4 taškus – 26:19.

Antrajame kėlinyje kauniečiai puolime rungtyniavo taip pat sklandžiai. J. Dentmonas dar dusyk prasiveržė po krepšiu, Š .Jasikevičius pelnė du taškus ir skirtumas peržengė dviženklę ribą – 32:21. Svečiai ir toliau nesustojo, nes puikiai po krepšiu buvo išnaudojamas Robertas Javtokas. Jis pelnė 8 taškus, 4 iš jų dėjimais, po dvitaškį pridėjo P. Jankūnas ir Martynas Pocius, o „Žalgiris“ atsiplėšė 44:27. Netrukus Š. Jasikevičius taip pat surinko aštuntąjį tašką ir atliko savo penktąjį rezultatyvų perdavimą bei perėmęs kamuolį pasižymėjo Artūras Milaknis (50:30). Sužaidus 20 minučių žalgiriečiai pirmavo 51:33.

„Neptūno“ krepšininkai neketino sudėti ginklų ir ryžtingai pradėjo trečiąjį kėlinį pelnydami kelis taškus iš po krepšio (39:53). Klaipėdiečių entuziazmą prasiveržimais šaldė M. Pocius ir J. Dentmonas. Pastarasis dar pridėjo tritaškį ir „Žalgiris“ išlaikė solidžią persvarą – 58:41. Toks pats skirtumas išliko po J. Dentmono 3 baudos metimų ir Š.J asikevičiaus 4 taškų – 65:48. Besibaigiant 28-ajai minutei J. Dentmonas užsidirbo ketvirtąją pražangą ir svečių žaidimas pakriko. Žalgiriečiai į savo krepšį praleido 10 taškų be atsako ir jų pranašumas sumenko – 65:58.