N. Rosbergas iškovojo pergalę Monake ir tapo „Formulės-1“ sezono lyderiu

Pasaulio „Formulės-1“ automobilių lenktynių čempionato šeštąjį etapą – Monako „Grand Prix“ lenktynes – sekmadienį laimėjo iš pirmosios pozicijos startavęs „Mercedes“ komandos pilotas vokietis Nico Rosbergas.

Tai – antroji 28-erių metų Vokietijos autolenktynininko pergalė šį sezoną ir penktoji per visą karjerą.

Antras finišavo nugalėtojo komandos draugas britas Lewisas Hamiltonas (+9,210 sek.), trečias – australas Danielis Ricciardo, „Red Bull-Renault“ (+9,614 sek.), ketvirtas – ispanas Fernando Alonso, „Ferrari“ (+32,452 sek.), penktas – vokietis Nickas Hulkenbergas, „Force India“ (+1 ratas), o šeštas – britas Jensonas Buttonas, „McLaren-Mercedes“ (+1 ratas).

Nugalėtojo titulą ginantis vokietis Sebastianas Vettelis, „Red Bull-Renault“ lenktynių nebaigė.

Bendrojoje čempionato įskaitoje į pirmąją vietą iš antrosios pakilo N. Rosbergas. Jis turi 122 taškus. Į antrąją vietą nukrito L. Hamiltonas, surinkęs 118 taškų. Trečias su 61 tašku žengia F. Alonso. Jo sąskaitoje – 49 taškai. Ketvirtąją vietą užima D. Ricciardo (54 tšk.), o S. Vettelis (45 tšk.) žengia šeštas.

Komandų įskaitoje pirmauja „Mercedes“ (240 tšk.). Antrąją vietą užima „Red Bull“ (99 tšk.), o trečiąją – „Ferrari“ (78 tšk.).

Septintasis čempionato etapas – Kanados „Grand Prix“ lenktynės – vyks birželio 8 dieną.