R. Federeris pralaimėjo „US Open“ ketvirtfinalyje

JAV teniso čempionato („US Open“) ketvirtfinalyje trečiadienį pirmoji pasaulio raketė šveicaras Rogeris Federeris 6:7 (1-7), 4:6, 6:3, 3:6 pralaimėjo septintąją vietą pasaulio reitinge užimančiam čekui Tomašui Berdychui.
EPA-ELTA nuotr.

Mačas truko 2 val. 42 min.

Šveicaras ir čekas tarpusavyje žaidė 16-ąjį kartą. T. Berdychas pergalę šventė penktąjį sykį.

Čekijos tenisininkas į „US Open“ pusfinalį iškopė pirmąjį kartą. Jis susitiks su ketvirtąja pasaulio rakete britu Andy Murray. Londono olimpinių žaidynių čempionas A. Murray ketvirtfinalyje 3:6, 7:6 (7-4), 6:2, 6:0 įveikė kroatą Mariną Čiličių (13-oji pasaulio raketė).

Vyrų vienetų varžybų aštuntfinalyje nugalėtojo titulą ginantis serbas Novakas Džokovičius 6:4, 6:1, 3:1 įveikė šveicarą Stanislasą Wawrinką (19). Šveicarijos atstovas trečiajame sete pasitraukė iš kovos dėl sveikatos problemų.

Antrąją vietą pasaulio reitinge užimantis N. Džokovičius ketvirtfinalyje žais su aštuntąja pasaulio rakete argentiniečiu Juanu Martinu del Potro, kuris trečiadienį 6:7 (1-7), 7:6 (7-4), 6:2, 6:4 nugalėjo amerikietį Andy Roddicką (22). JAV atstovas baigė pasirodymą turnyre ir tuo pačiu užbaigė profesionalo karjerą.

Devintoji pasaulio raketė serbas Janko Tipsarevičius 6:3, 7:6 (7-5), 6:2 nugalėjo vokietį Philippą Kohlschreiberį (20) ir ketvirtfinalyje žais su penktąja pasaulio rakete ispanu Davidu Ferreru.

Moterų vienetų varžybų ketvirtfinalyje triskart „US Open“ turnyro nugalėtoja ketvirtoji pasaulio raketė amerikietė Serena Williams po 58 min. trukusios kovos 6:1, 6:3 nugalėjo 24-erių metų serbę Aną Ivanovič (13).

1999, 2002 ir 2008 metų „US Open“ čempionė S. Williams pusfinalyje susitiks su dešimtąja pasaulio rakete 25-erių metų itale Sara Errani. Pastaroji trečiadienį 6:2, 6:4 nugalėjo savo tėvynainę Robertą Vinci (19).

Į pusfinalį iškopė ir trečioji pasaulio raketė 25-erių metų rusė Marija Šarapova. 2006 metų „US Open“ čempionė 3:6, 6:3, 6:4 įveikė prancūzę Marion Bartoli (11).

M. Šarapova dėl kelialapio į finalą kovos su pirmąja pasaulio rakete baltaruse Viktorija Azarenka.