Stebuklingai išsigelbėjęs „Real“ triumfavo UEFA Čempionų lygoje

Vėlų šeštadienio vakarą Lisabonos „Estadio do Sport“ stadione įvyko istorinis UEFA Čempionų lygos finalo mūšis – pirmą kartą turnyro istorijoje susikovė miesto klubai – Madrido „Real“ ir „Atletico“. Po neįtikėtinai atkaklios ir dramatiškos kovos bei pratęsimo 4:1 (0:1; 1:0; 0:0; 3:0) triumfavo „Karališkoji“ ekipa.

Vis tik rezultatas neparodo tikrosios kovos, nes palūžę ir pavargę „Atletico“ fubolininkai pratęsimą praleido net tris įvarčius.

„Real“ treneris Carlo Ancelotti tapo vos antruoju treneriu, laimėjusiu šį turnyrą tris kartus. Iki tol jis triumfavo stovedamas už „AC Milan“ vairo (2003 ir 2007). Be jo tai padaryti pavyko tik Bobas Paisley, svarbiausią žemyno turnyrą visus tris sykius laimėjo su „Liverpool“ ekipa.

„Real“ stipriausią žemyno turnyrą laimėjo 10-ą kartą ir pirmą po 12 metų pertraukos (paskutinis – 2002 metais). Tuo metu „Atletico“ komanda finale žaidė antrą kartą ir vėl vėl liko antra – 1974 metais finale nusileido Miuncheno „Bayern“ futbolininkams.

„Real“ komandai nepadėjo už dvi geltonas korteles diskvalifikuotas Xabi Alonso ir kelio traumą patyręs Jese. Tuo tarpu „Atletico“ gretose neišvydome dubens traumą besigydančio Arda Turano.

„Karališkasis“ klubas pakeliui į finalą eliminavo tris Vokietijos klubus: Gelzerkircheno „Schalke“ (6:1 ir 3:1), Dortmundo „Borussia“ (3:0 ir 0:2) ir čempiono titulą praradusį Miuncheno „Bayern“ (1:0 ir 4:0).

Tuo metu „Atletico“ ekipa atkrintamosiose varžybose nugalėjo „AC Milan“ (1:0 ir 4:1), „Barcelona“ (1:1 ir 1:0) ir Londono „Chelsea“ (0:0 ir 3:1) futbolininkus.

Rezultatas:

Madrido „Real“ 4 - 1 Madrido „Atletico“

36' [0 - 1] Diego Godin

90+3' [1 - 1] Sergio Ramos

110' [2 - 1] Gareth Bale

118' [3 - 1] Marcelo

120' [4 - 1] Cristiano Ronaldo (iš 11 metrų baudinio)