„Lietuvos rytas“ įtikinamai laimėjo VTB lygos ketvirtfinalio seriją prieš rusų „Triumf“ ekipą

VTB Vieningos lygos turnyro atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalio serijos trečias rungtynes Vilniaus „Lietuvos rytas“ trečiadienį Maskvos srities Liubercuose žaidė su vietos „Triumf“ komanda ir nugalėjo varžovus 97:87 (16:20, 29:24, 27:20, 25:23). Seriją iki trijų pergalių vilniečiai laimėjo sausai 3–0 ir užsitikrino kelialapį į VTB turnyro pusfinalį.
I. Juodytės (BFL) nuotr.

Pirmus du susitikimus namuose „Lietuvos rytas“ taip pat laimėjo 80:69 ir 69:64 (po pratęsimo).

Pusfinalyje mūsiškių varžovė – Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ ekipa, savo seriją 3–0 laimėjusi prieš Rimo Kurtinaičio treniruojamą Maskvos srities „Chimki“ komandą.

„Lietuvos ryto“ gretose geriausias sezono rungtynes sužaidė serbas Stevnas Jelovacas, kuris pelnė 20 taškų ir pataikė net 6 tritaškius iš 8.

Rungtynių eiga:

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Darius Songaila ir Tautvydas Lydeka. Beveik minutę komandos keitėsi klaidomis ir netaikliais metimais, kol pirmus taškus pelnė D. Songaila (0:2). Po G. Oreliko dvitaškio mūsiškiai pirmavo (3:4). 3–ią min. „Triumf“ ekipa persvėrė santykį (5:4). Vyko atkakli kova (5:6, 5:8, 7:8, 7:10). Juanas Palaciosas padidino svečių iš Lietuvos pranašumą iki 5 taškų (7:12), bet varžovai netrukus priartėjo (11:12). Jevgenijus Voronovas tritaškiu ir dvitaškiu, o Dmitrijus Kulaginas metimui iš po krepšio padėjo rusams laimėti kėlinį – 20:16. Po 10 min. „Triumf“ pirmavo – 20:16.

Antras ketvirtis prasidėjo J. Voronovo ir O. Cooko tritaškiais (23:19). Įmetė ir Milovanas Rakovičius bei O. Cookas, o Stevanas Jelovacas priartino vilniečius (25:24). O. Cookas tolimu metimu išlygino skirtumą (27:27). Toliau vyko nuožmus mūšis (29:29), o S. Jelovacas pataikė antrą tritaškį iš eilės (29:32). Tęsėsi lygi kova (33:34, 35:34, 35:37, 37:37, 40:37, 40:41, 42:41, 42:43, 44:43). Paskutinėmis kėlinio sekundėmis G. Orelikas dvitaškiu persvėrė rezultatą. Po 20 min. žaidimo „Lietuvos rytas“ pirmavo – 45:44.

Trečias ketvirtis prasidėjo dviem Zabiano Dowdello tritaškiais (47:51), bet T. Lydeka neįdėjo į krepšį, o Z. Dowdellas buvo nubaustas nesportine pražanga. „Triumf“ krepšininkai priartėjo – 48:51. T. Lydeka metimu su pražanga išpirko savo klaidą, pataikė ir D. Songaila (50:56, 24 min.). Rusai kiek priartėjo ir toliau vyko kova taškas į tašką (55:58). Po M. Gecevičiaus tritaškio „Lietuvos rytas“ pirmavo 6 taškais – 55:61 (26 min.). D. Songaila ir M. Gecevičius pranašumą padidino dar vienu tašku (57:64 ir 59:66). Po S. Jelovaco tritaškio vilniečiai pirmavo 61:69. Paskutinėmis sekundėmis Steponas Babrauskas pataikė tolimą „bombą“ ir „Lietuvos rytas“ po 30 min. mušio pirmavo 8 taškų skirtumu – 72:64.

Lemiamą ketvirtį savo ketvirtu tritaškiu pradėjo S. Jelovacas (64:75). Po J. Palaciosio dvitaškio ir S. Jelovaco penkto tritaškio pranašumas dar labiau išaugo (66:80, 33 min.). Tiesa, varžovai taip pat atsakė dviem iš eilės tolimais metimais (72:80). Rusai kiek priartėjo, bet po M. Gecevičiaus tritaškio vienu žingsneliu priekyje vis buvo „Lietuvos rytas“ (74:85, 76:85). S. Jelovacas pataikė savo šeštą tritaškį ir skirtumas vėl buvo 12 taškų (76:88). Likus 3:18 min. mūsiškiai dar turėjo 11 taškų pranašumą – 77:88. Bet po Z. Dowdello dviejų žioplų klaidų iš eilės varžovai priartėjo 3 taškais (80:88, likus 2:48 min.). Šiuo atsakingu momentu puikų dėjimą atliko J. Palaciosas (80:90), o kitoje atakoje G. Orelikas pataikė tritaškį (80:93, likus 1:56 min.). S. Jelovacas metimu iš po krepšio dar padidino pranašumą (80:95). „Lietuvos rytas“ šventė gražią ir pelnytą pergalę 97:87 ir iškopė į VTB lygos pusfinalį.