R. Navardauskas – vienas lenktynių „La Fleche Wallonne“ didvyrių

Lietuvos dviratininkas Ramūnas Navardauskas trečiadienį keturias valandas buvo vienas iš Belgijoje surengtų 78-ųjų lenktynių „La Fleche Wallonne“ lyderių.

Į Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) „WorldTour“ kalendorių įtrauktų lenktynių dalyviams teko nuvažiuoti 199 km ir įveikti 11 įkalnių. Dviratininkai tris kartus įveikė garsiąją 1,3 km ilgio Mur de Huy įkalnę, kurios vidutinis statumas – 9,3 proc.

JAV komandai „Garmin-Sharp“ atstovaujantis 26-erių metų R. Navardauskas su belgu Prebenu van Hecke („Topsport Vlaanderen-Baloise“) ir australu Jonathanu Clarke`u („UnitedHealthcare“) pabėgo nuo pagrindinės grupės dar neįveikus nė 20 km. Beje, pirmasis atakavo pirmą kartą šiose lenktynėse dalyvavęs Lietuvos dviratininkas. Trys bėgliai 60-ajame kilometre pagrindinę grupę lenkė beveik devyniomis minutėmis, o, iki finišo likus 50 km, jų persvara buvo perpus mažesnė. Po to priekyje liko tik R. Navardauskas ir P. Van. Hecke. Iki finišo likus 25 km, jų persvara buvo 1 min. 39 sek. Pagrindinė grupė bėglius pavijo, iki finišo likus 12 km.

Didelės ištvermės reikalaujančias lenktynes antrą kartą laimėjo ispanas Alejandro Valverde („Movistar“). Pirmas Mur de Huy įkalnėje finišavęs dukart pasaulio vicečempionas 199 km nuvažiavo per 4 val. 36 min. 45 sek.

Antras finišavo R. Navardausko komandos draugas airis Danielis Martinas (+3 sek.), o trečias – lenkas Michalas Kwiatkowskis („Omega Pharma-Quick Step“, +4 sek.).

Penktąją vietą užėmė kitas R. Navardausko komandos draugas olandas Tomas Slagteris (+6 sek.).

A. Valverde, kuriam penktadienį sukaks 34-eri, šias lenktynes pirmą kartą laimėjo 2006 metais.

R. Navardauskas finišo liniją kirto 85-as. Jis nuo nugalėtojo atsiliko 5 min. 12 sek.

Ignatas Konovalovas („MTN-Qhubeka“) finišo nepasiekė.

Iš 198 startavusių dviratininkų finišavo 145.