Lietuvos ledo ritulininkai minimalia persvara nusileido Lenkijos rinktinei

Vilniuje tęsiasi 2014 metų pasaulio ledo ritulio čempionato šešių komandų I diviziono B grupės turnyras. Sekmadienį pirmą kartą Nyderlandų komandą nugalėjusi Dainiaus Zubraus vedama Lietuvos rinktinė pirmadienį vakare stojo į kova su kaimyninės Lenkijos ledo ritulininkais. Deja, mūsiškiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 2:3 (0:1, 1:1, 1:1).
I. Juodyte (BFL) nuotr.

Puikiai turnyre startavusi Lietuvos rinktinė sekmadienį Nyderlandus parbloškė rezultatu 4:0 (1:0, 0:0, 3:0). Lenkų pergalė pirmą turnyro dieną buvo dar skambesnė – Lenkijos komanda net 7:0 (2:0, 3:0, 2:0) sutriuškino Rumunijos ekipą.

Jau pirmose čempionato rungtynėse įvartį pelnė ir po devynerių metų pertraukos Lietuvos rinktinės aprangą apsivilkusi šalies ledo ritulio žvaigždė D. Zubrus. Pastarąjį kartą jis nacionalinėje Lietuvos rinktinėje buvo žaidęs 2005 metais.

Rungtynių eiga

Vos prasidėjusias rungtynes teko keletui minučių stabdyti – ledo ritulininkams atsitrenkus į bortą buvo sugadinta už vartų esanti apsauginė konstrukcija.

Problemos tuo nesibaigė. Vos atnaujinus žaidimą jau antrą susitikimo minutę Lenkijos ledo ritulininkai išsiveržė į priekį. Įvartį pelnė Leszekas Laszkiewiczius (01:55).

Mūsiškiai žaisdami su turnyro favoritais lenkais vienas už kito nesislapstė ir stengėsi dažnai atakuoti lenkų vartus. Tačiau įpusėjus kėliniui po pavojingos greitos varžovų atakos ritulys pataikė į Lietuvos rinktinės vartų virpstą. Netrukus aikštėje – ir pirmieji abiejų komandų ledo ritulininkų susistumdymai.

Pirmajame kėlinyje likus žaisti keturias minutes Paulius Gintautas pasiuntė ritulį į lenkų vartus. Tačiau po teisėjų pasitarimo įvartis dėl nuolat iš savo vietos nustumiamų vartų nebuvo įskaitytas.

Lietuviai turėjo iniciatyvą pirmajame mačo trečdalyje, tačiau po 20–ies minučių kovos minimalią persvarą išlaikė lenkai.

Antro kėlinio pradžioje daug pavojingų momentų nebuvo. Visgi svečiams pavyko pelnyti ir antrą įvartį – Krzysztofas Zapala (27:11) pasižymėjo lenkams turint kiekybinę persvarą. Tuomet dviems minutėms iš aikštės buvo pašalintas Andrius Kaminskas.

Likus žaisti šešias minutes Lietuvos rinktinė daugiau nei minutę turėjo dvigubą kiekybinę persvarą ir pačioje to laiko pabaigoje rezultatą sušvelnino. Po D. Zubraus perdavimo įvarčiu antrose rungtynėse iš eilės pasižymėjo Donatas Kumeliauskas (34:12).

Po poros minučių Arnoldas Bosas galėjo išlyginti rezultatą, tačiau ritulys praskriejo šalia virpsto. Prieš trečią kėlinį lenkai vis dar turėjo vieno įvarčio persvarą – 1:2.

Trečiajame kėlinyje sužaidus penkias minutes Lenkijos rinktinė vėl sugebėjo padidinti savo persvarą – ritulį į lietuvių vartus ore nukreipė Grzegorzas Pasiutas (44:57). Teisėjai ilgai tarėsi, bet įvartį užskaitė.

Priešpaskutinę mačo minutę (58:41) Darius Pliskauskas nukreipė ritulį į lenkų vartus ir atgaivino intrigą. Tačiau stebuklo sukurti mūsiškiams nepavyko ir teko pripažinti Lenkijos komandos pranašumą – 2:3.

Antrąją turnyro dieną – britų ir kroatų pergalės

Pirmosiose antrojo turo rungtynėse pirmą pergalę iškovojo Didžiosios Britanijos ledo ritulininkai, kurie prieš metus kovojo I diviziono aukštesnėje A grupėje. Pirmadienį britai 4:1 (0:0, 2:0, 2:1) nugalėjo antrą nesėkmę patyrusią Rumunijos ekipą.

Po įvartį nugalėtojams pelnė Benjaminas Daviesas (32:45), Jonathanas Phillipsas (34:35), Colinas Shieldas (45:47) ir Markas Garside'as (59:34), o garbės įvartį į britų vartus įmušė Otto Biro (59:16).

Kitame mače antrą pergalę įsirašė Kroatijos rinktinė, 4:0 (2:0, 2:0, 0:0) nugalėjusi Olandijos ekipą. Po įvartį nugalėtojams, kurie dar pernai žaidė II divizione, pelnė Tadija Miričius (04:47), Michaelas Novakas (06:26), Mislavas Blagusas (26:51) ir Ivanas Brencunas (29:26).

Pirmąją vietą turnyre užėmusi komanda iškovos kelialapį į I diviziono A grupę, o paskutine likusi ekipa iškris į II divizioną.

Beje, čempionato organizatoriai prašo ledo ritulio gerbėjų į „Siemens“ areną atvykti apsirengus šilčiau. Nors lauke orai vasariški, arenoje yra vėsu.