Paaiškėjo Lietuvos šotokan karatė čempionai

22-osios Lietuvos šotokan karatė pirmenybės, kuriose pagal rungtis dalyvavo 67 vyrai, 27 moterys ir po 17 kata bei kumite komandų, vyko Utenoje.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Čempionato dalyvių tikslas išsikovoti vietas rinktinėse ir dalyvauti 2014 metų pasaulio WKC pirmenybėse Argentinoje ir Europos ESKA čempionate Šveicarijoje.

Varžybos vyko pagal World Karate Confederation (WKC) taisykles: kovos iki trijų ippon individualiose rungtyse su svorio kategorijomis ir iki vieno ippon komandinėse rungtyse.

Pasak pranešimo, svorio kategorijų įvedimas pagyvino čempionatą: sportininkai pakeitė taktiką, daugiau rizikavo, žiūrovai pamatė daug gražių ippon technikų.

Suaugusiųjų grupėje kata rungtyje tarp moterų nugalėjo Vilniaus „Karate do „klubo sportininkė Jurgita Januškaitė (tr. Laima Grižaitė) ir Kauno karatė klubo „Era“ sportininkas Vytautas Griška (tr. Giedrė Vilkelė-Gudzinevičiūtė).

Merginų (14-17 metų) kata rungtyje nugalėjo Deimantė Žukauskaitė iš Raseinių „Bushi-do“ klubo ( tr. Gediminas Jakubauskas), o vaikinų šios rungties čempionu tapo svečias iš Latvijos Erikas Melnikas.

Komandinę kata rungtį laimėjo Kauno karatė klubo „Era“ vyrai (klubo vadovė Anželika Urbonienė).

Moterų atvirojoje kumite kategorijoje čempionės titulą išsaugojo Jurgita Januškaitė, o vyrų kumite čempionu (+78 kg) tapo Tomas Žilinskas, kuriam paskutinę kovos sekundę pavyko priversti praėjusių metų čempioną kaunietį Luką Andronavičių žengti nuo tatamio.

Abu kumite čempionai atstovauja Vilniaus Karatė-do klubui (tr. Laima Grižaitė ir Ričardas Piepolis). Vyrų kumite rungtyje iki 78 kg suaugusių čempionu pirmą kartą tapo Aurimas Valujavičius (Kauno karatė klubas „Era“ (tr. Edvinas Ronaitis), finale įveikęs patyrusį Europos čempionato prizininką Remigijų Šadą.

Vyrų komandinėje kumite rungtyje stipriausi buvo Kauno „Fight Gang“-2 komandos sportininkai (tr.Mindaugas Ratkevičius).

Merginų (14-17 metų) atvirojoje kumite kategorijoje nugalėtoja tapo Zarasų karatė klubo „Zarasai“ trenerio Nikolajaus Gusevo auklėtinė Ineta Andriūnaitė.

Vaikinų (14-17 metų) kumite rungtyje iki 68 kg nugalėjo Dominykas Gidra iš Kauno Fight Gang klubo (tr. Stasys Daukšys), o virš 68 kg čempionu tapo panevėžietis Laurynas Norbutas, klubas „Alfa“ (tr. Alfonsas Valuntonis).

Vaikinų komandinę šios amžiaus grupės pergalę šventė Kauno karatė klubo „Samurajus“ sportininkai (tr. Gintas Pačiuipis, vadovas Kazimieras Bartkevičius).