Sidabras! T. Kaukėnas Suomijoje nusileido tik olimpiniam čempionui M. Fourcade`ui

23-ejų metų Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas Suomijos Sodankylos miestelyje vykstančiame 52-ajame pasaulio kariškių žiemos sporto čempionate ketvirtadienį iškovojo sidabro medalį vyrų 10 km sprinto rungtyje.
D.Lazausko (Delfi.lt) nuotr.

Kartą prašovęs lietuvis distanciją įveikė per 25:04,1 min. ir 22,1 sek. nusileido tik be klaidų šaudžiusiam dukart Sočio žiemos olimpinių žaidynių čempionui Martinui Fourcade`ui iš Prancūzijos. Trečias finišavo austras Simonas Ederis (25:16.0 min.).

Kitas Lietuvos atstovas Karolis Dombrovskis ugnies ruože suklydo du kartus ir buvo 25-tas tarp 61-o startavusio biatlonininkų, tarp kurių, be jau išvardintų, buvo ir tokie pasaulio biatlono elito atstovai, kaip M. Fourcade`o vyresnysis brolis Simonas, slovėnas Klemenas Baueris, norvegas Larsas Bergeris, rusas Aleksandras Loginovas ir kiti.

Tarptautinės sporto organizacijos CISM organizuojamuose kariškių čempionatuose Lietuvos kariuomenė dalyvauja nuo 1994 metų. Keletas pasaulio kariškių čempionatų vyko ir Lietuvoje. CISM kasmet surengia apie 100–120 kontinentinių ir nacionalinių čempionatų, 10–12 pasaulio čempionatų, o kas ketverius metus organizuoja pasaulio kariškių sporto žaidynes.