T. Kaukėnas pasaulio taurės varžybose Suomijoje – 35-as, D. Rasimovičiūtė – 53-ia

Suomijoje vykstančių pasaulio biatlono taurės aštuntojo etapo varžybų vyrų 10 km sprinto lenktynėse šeštadienį Lietuvos atstovas Tomas Kaukėnas užėmė 35-ąją vietą ir pelnė šešis įskaitinius taškus.

Nugalėjo 20-metis norvegas Johannesas Boe – 24 min. 3,5 sek. Antrąją vietą užėmė rusas Aleksandras Loginovas (+18,5 sek.), o trečiąją – amerikietis Lowellas Bailey (+19,4 sek.). Visi trys prizininkai šaudė be klaidų.

23 metų T. Kaukėnas, kuriam teko įveikti du baudos ratus (1+1), nugalėtojui pralaimėjo 1 min. 36,8 sek. Be klaidų šaudęs 22-ejų metų Karolis Dombrovskis (+2,16,5) užėmė 54-ąją vietą.

Pasaulio taurės varžybų lyderis prancūzas Martinas Fourcade`as (40,4 sek.; 2+0) užėmė 11-ąją, o legendinis norvegas Ole Einaras Bjoerdalenas (+1.45,8; 2+2) – 40-ąją vietas.

Lenktynėse dalyvavo 89 biatlonininkai. Bendrojoje įskaitoje po 18 lenktynių iš 22 pirmaujantis M. Fourcade`as turi 744 taškus. Antrąją vietą užima norvegas Emilis Hegle Svendsen`as, surinkęs 557 taškus. Trečioje vietoje – austras Dominikas Kandertingeris, turintis 507 taškus.

T. Kaukėnas, turintis 37 taškus, tarp 100 klasifikuotų biatlonininkų yra 67-as.

D. Rasimovičiūtei teko įveikti vieną baudos ratą

Moterų 7,5 km sprinto lenktynėse Diana Rasimovičiūtė užėmė 53-iąją vietą ir pateko į sekmadienį vyksiančias persekiojimo lenktynes.

Nugalėjo kartą šaudykloje suklydusi pasaulio taurės varžybų lyderė suomė Kaisa Makarainen – 20 min. 53,6 sek. Antrąją ir trečiąją vietas užėmė be klaidų šaudžiusios norvegė Tora Berger (+6,2 sek.) ir čekė gabriela Soukalova (+12,9 sek.).

30-metė D. Rasimovičiūtė, kuriai teko įveikti vieną baudos ratą (1+0), nugalėtojai pralaimėjo 2 min. 11,8 sek. 28-erių metų Natalija Kočergina (+3.15,7; 0+2) užėmė 72-ąją vietą.

Lenktynėse dalyvavo 87 sportininkės.

Pasaulio taurės įskaitoje po 18 lenktynių iš 22 pirmaujanti K. Makarainen turi 721 tašką. Antrąją vietą užima T. Berger, surinkusi 684 taškus. Trečioje vietoje – baltarusė Darja Domračeva, turinti 596 taškus.

D. Rasimovičiūtė su 34 taškais tarp 103 klasifikuotų sportininkių užima 66-ąją vietą, o 11 taškų surinkusi N. Kočergina yra 87-a.