Panevėžiečiai iškovojo septintą pergalę LKL

Septintą pergalę 23-čiose Lietuvos krepšinio lygos (BEKO-LKL) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo dešimtąją vietą užimantis Panevėžio „Lietkabelio“ klubas, šeštadienį namuose 75:73 (20:26, 16:14, 18:14, 21:19) įveikęs penktąją poziciją išsaugojusią Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (14 pergalių ir 10 pralaimėjimų) ekipą.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Pirmoje rungtynių dalyje pranašumą turėjo „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai, kurie tiek pirmojo kėlinio pabaigoje turėjo dviženklį pranašumą – 12:22. „Lietkabelio“ ekipa vedina kroato Gorano Vrbanco ne kartą mažino deficitą iki minimalaus, tačiau perlaužti rungtynių eigos po pirmosios mačo dalies nepavyko – 36:40.

Rungtynių scenarijus pradėjo kisti trečiajame kėlinyje, kurio metu Algirdo Brazio auklėtiniai po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 46:43. Varžovai neleido didint persvaros „Lietkabeliui“ ir prieš lemiamą kėlinį rezultatas buvo lygus – 54:54.

Ketvirtajame ketvirtyje „Pieno žvaigždės“ pabandė atitrūkti – 55:60 (33 min.). Ryano Olanderio, Manto Kazono bei Darricko Leonardo pastangomis „Lietkabelis“ susigrąžino persvarą – 62:60. Prieš prasidedant paskutinei minutei panevėžiečių pranašumas buvo minimalus – 65:64.

Likus žaisti 46 sekundes , tritaškį pataikė D.Leonardas – 68:64. Pasvalio komanda atsakė Aleksandro Kudriavcevo metimu iš toli – 68:67. Kitos atakos metu buvusį „Lietkabelio“ pranašumą sugrąžino M.Kazonas – 71:67. Nutolusius varžovus pasvaliečiai dar bandė vytis pražangomis, tačiau A.Brazio krepšininkų rankos lemiamu metu nuo baudų metimo linijos nedrebėjo – 75:73.

Rezultatyviausiai „Lietkabelio“ komandoje rungtyniavo kroatas Goranas Vrbancas, surinkęs 25 taškus (3/6 tritaškių), 13 – pridėjo Darrickas Leonardas, 9 – įmėtė Ivanas Neliubovas, 8 – Mantas Kazonas.

„Pieno žvaigždžių“ komandoje išsiskyrė Aleksandras Kudriavcevas, pelnęs 17 taškų, 16 – surinko Egidijus Dimša, 11 – įmėtė Žygimantas Jonušas, 10 – Artūras Jomantas.

Vienuolikos komandų turnyre pirmauja vicečempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“ (11/0), trečioje vietoje lieka Klaipėdos „Neptūno“ (9/3) klubas, ketvirtoje – čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ (9/4).