Net 47 taškais atsilikęs „Žalgiris“ neprilygo „Real“ klubui

Penktadienį Kauno „Žalgiris“ baigė Eurolygos TOP-16 etapo F grupės pirmo rato kovas – žalgiriečiai Madrido „Palacio de Deportes“ arenoje 72:108 (21:34, 16:26, 13:32, 22:16) neprilygo vieniems pagrindinių turnyro favoritų vietos „Real“ krepšininkams.

„Žalgiris“ F grupėje (1 pergalė ir 5 pralaimėjimai) žengia priešpaskutinis, septintas, o „Real“ (5/1) klubas yra antras.

Šį sezoną „Žalgiris“ ir „Real“ jau prieš tai dukart žaidė reguliariame sezone ir abu kartus pergalę šventė ispanai – 83:63 ir 95:67.

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ starto penketas: Justinas Dentmonas, Martynas Pocius, Vytenis Lipkevičius, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.

Žalgiriečiai mačą pradėjo susikaupė ir po ryžtingų J. Dentmono, P. Jankūno bei R. Javtoko metimų pirmavo 6:4, tačiau „Real“ vyrai pagreitino žaidimo tempą, laimėjo atkarpą 7:0 ir privertė „Žalgirio“ trenerė Saulių Štombergą prašyti minutės pertraukėlės – 11:6. Įsižaidę šeimininkai, daugiausiai Rudy Fernandezo ir Ioannio Bourousio pastangomis, netrukus susikrovė jau devynių taškų persvarą (21:12), tačiau taiklūs V. Lipkevičiaus ir J. Dentmono tritaškiai ją sumažino iki 18:21.

Vis dėlto kėlinio pabaiga vėl priklausė uraganiškai žaidusiam „Real“ klubui. 16 taškų „Žalgirio“ deficitą paskutinę sekundę tritaškiu kiek sumažino „centras“ R. Javtokas, tačiau Madrido komanda po pirmų 10 minučių – priekyje 34:21.

Įkvėpti R. Javtoko tolimo šūvio žalgiriečiai pakiliai pradėjo antrą ketvirtį ir po dviejų iš eilės Šarūno Jasikevičiaus tritaškių sumažino savo atsilikimą iki vienženklio – 29:38. Deja, „Real“ iškart atsakė sausa atkarpa 9:0 ir vėl nutolo – 47:29. Po dviejų rezultatyvių Sergio Llullo atakų madridiečių pranašumas pirmą kartą pasiekė ir 20 taškų ribą – 58:37. Į didžiąją pertrauką komandos išėjo esant 23 taškų skirtumui – 60:37.

Trečią ketvirtį „Real“ krepšininkai pradėjo eiliniu spurtu 8:0, tuomet įsišėlo Rudy Fernandezas, kuris pelnė aštuonis taškus iš eilės, o po I. Bourousio tritaškio ir dviejų Felipes Reyeso baudų švieslentėje degė jau nepadorus rezultatas – 81:44. Košmariškas vakaras „Žalgiriui“ nesibaigė: LKL čempionų gynybą draskęs S. Llullas smeigė NBA stiliaus tritaškį ir šeimininkai po trijų kėlinių mėgavosi net 42 taškų atsarga – 92:50.

Po galingo Marcuso Slaughterio dėjimo „Real“ iki 100-tojo taško betrūko vieno taiklaus metimo – 99:52. Laimei, tuomet trim tritaškiais iš eilės atsakė Vytenis Čižauskas ir Artūras Milaknis – 99:61. „Karališkojo“ klubo atstovai ir toliau demonstravo atsipalaidavimo ženklus ir, pralaimėję atkarpą 4:20, leido „Žalgiriui“ priartėti iki 72:103. Galutinis rezultatas – 108:72.

Kitas Eurolygos F grupės rungtynes žalgiriečiai žais lygiai po savaitės, vasario 28 d., svečiuose su Miuncheno „Bayern“ ekipa.