Plojimai Latvijai: jų ledo ritulio rinktinė buvo arti pratęsimo su Kanada

Olimpinių žaidynių istoriją Sočyje perrašę ir pirmą kartą į ketvirtfinalį prasimušę Latvijos ledo ritulininkai trečiadienį mėgino sukurti dar didesnę sensaciją – nustebinti pačią Kanados rinktinę.

Du su pusę kėlinio „braliukams“ tai sekėsi daryti labai gerai: sužaidus 53 minutes rezultatas vis dar buvo lygus – 1:1. Deja, tada Kanados komanda įgijo kiekybinę persvarą ir paskutinėmis jos sekundėmis sugebėjo pelnyti lemiamą įvartį bei taip išvengti galimo pratęsimo, o gal net ir baudinių serijos – 2:1.

Įdomu, kad latvių vartininkas Kristeras Gudlevskis atrėmė net 55 iš 57 varžovų bandymų.

Primename, kad aštuntfinalyje daug kam netikėtai 3:1 nugalėjo pasaulio vicečempionę Šveicarijos komandą ir pratęsė kovą dėl medalių.

Kituose ketvirtfinalio mačuose Švedija 5:0 sutriuškino slovėnus, Suomija 3:1 pranoko šeimininkę Rusiją, o JAV 5:2 nugalėjo Čekiją.

Rungtynių eiga:

Pirmas kėlinys

Latvių treneris nusprendė, kad jo komandos vartus gins ne patyręs, tačiau mače su šveicarais gerokai pavargęs Edgaras Masalskis, o Kristeras Gudlevskis.

Kanadiečiai jau pirmosiomis minutėmis sukūrė dvi puikias progas, tačiau iš pradžių nepataikė į vartų plotą, o paskui mušė tiesiai į skersinį.

Netrukus 2 min. bauda buvo nubaustas Patrickas Sharpas, bet Latvijos rinktinei kiekybinio pranašumo išnaudoti nepavyko.

13:37 min. po tikslaus Ricko Nasho perdavimo ritulį į latvių vartus pasiuntė tas pats P. Sharpas – 1:0.

Tačiau mūsų kaimynai ilgai neatsilikinėjo: jau po dviejų minučių, 15:41, vienas prieš varžovų vartininką iššoko Lauris Darzinis ir techniškai iš kairės pusės išlygino rezultatą – 1:1.

Antras kėlinys

Antro kėlinio pradžioje 2 min. baudą užsidirbo Zemgus Girgensonas, bet latviai puikiai gynėsi, o K. Gudlevskis patikimai saugojo savo vartus ir kanadiečiai kiekybinės persvaros įvarčiu nepavertė.

Kėlinio viduryje nubaustas buvo ir kanadietis Martinas St. Louisas, tačiau latviams tuo pasinaudoti irgi nepavyko.

Antrame kėlinyje įvarčių taip pelnyta ir nebuvo, tad visa drama persikėlė į lemiamą rungtynių trečdalį – 1:1.

Trečias kėlinys

Kanadiečiai nerealizavo dar 2 min. kiekybinės persvaros ir pagrindinis mačo laikas tirpo.

Lemiamo kėlinio viduryje latviai tik per stebuklą išsigelbėjo nuo įvarčio: rituliui jau beveik kirtus jų vartų liniją latvių gynėjas ranka numušė jį toliau ir taip išgelbėjo saviškius.

51:09 min. dviejų minučių baudą užsidirbo Georgijus Pujacas ir latviams buvo labai sunku. Jau beveik ištiksėjus visam pražangos laikui Shea Weberis 53:06 min. pasiuntė ritulį į Latvijos komandos vartus – 2:1.