Kalnų slidininko R. Zavecko debiutas Sočyje pažymėtas 63-ia vieta

Trečiadienį Sočio žiemos žaidynėse debiutavo jauniausias ir mažiausiai patirties turintis Lietuvos olimpietis. 17-metis Rokas Zaveckas startavo slalomo milžino (didžiojo slalomo) varžybose, kuriose dalyvavo 109 kalnų slidininkai iš 69 valstybių.
Alfredo Pliadžio nuotr.

Po pirmojo bandymo lietuvis buvo 70-as, o finišavęs antrąjį kartą bendroje įskaitoje užėmė 63 vietą. Trasos neįveikė net 36 sportininkai.

Įveikęs antrąją distanciją Lietuvos kalnų slidininkas plačiai šypsojosi ir buvo patenkintas savo pasiekimu.

Nors ryte minėtoje rungtyje startavo 109 atletai po pirmojo nusileidimo varžybas tęsė tik 79 sportininkai, dar 6 dalyviai pasitraukė iš kovos per antrąjį bandymą.

Lietuvis pirmajame nusileidime startavo 99-uoju numeriu ir pirmuoju bandymu distanciją įveikė per 1 min. 36,06 sek. Nuo lyderio R. Zaveckas atsiliko 14,98 sek. ir po pirmo nusileidimo užėmė 70 vietą.

Antrame nusileidime lietuvis nuotolį įveikė per 1 min. 36,98 sek. Bendras jo rezultatas – 3 min. 13,04 sek. Tai 27,75 sek. lėčiau už olimpiniu čempionu tapusio T. Ligety rezultatą. R. Zaveckas 27,75 sek. pralaimėjo čempionui T. Ligety (2 min. 45,29 sek.)

T. Lygety užsiėmė lyderio poziciją jau po pirmojo bandymo. Antrajame amerikietis užtikrintai įveikė distanciją ir iškovojo aukso medalį.

Nugalėtojas 0,48 ir 0,64 sekundės aplenkė prizininkais tapusius du prancūzus – atitinkamai tik dešimtoje vietoje po pirmojo bandymo buvusį Steve`ą Missillier bei šeštojoje pozicijoje po pirmojo bandymo likusį Alexį Pinturault.

S. Missillier Vankuveryje šioje rungtyje buvo tryliktas, o A. Pinturault tai buvo debiutas olimpinėse žaidynėse.

Olimpinio čempiono titulą ginęs šveicaras Carlo Janka po pirmojo bandymo buvo devintas, o galutinėje rikiuotėje liko tryliktas.